Президент США Дональд Трамп відреагував події щодо Росії й України: "Нам не подобається те, що відбувається в будь-якому разі"
Воєнний стан запроваджується у 10 областях України. Це – Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області.
І трохи про прогнози:
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко про долю українських моряків, взятих у полон:
Тим часом у Лондоні:
Активісти і волонтери пікетували консульство РФ у Харкові. Палили фаєри, внаслідок чого загорілась ялинка на прилеглій території.
Активісти вимагали звільнити нещодавно полонених моряків.
Народний депутат Мустафа Найєм пише:
Про реакцію на ухвалене парламентом рішення:
Тим часом у Грузії демонстранти провели мітинг на підтримку України під українським посольством у Тбілісі.
Міністр закордонних справ Албанії Дітмір Бушаті висловлює глибоке занепокоєння щодо подій на Керченській протоці.
Батько одного з захоплених у полон українських моряків:
267 голосів "за". Верховна Рада запровадила воєнний стан в окремих областях України на 30 діб. Андрій Парубій заявив, що готовий одразу закон підписати.
У Верховній Раді починається голосування за запровадження воєнного стану.
Президент Петро Порошенко у Верховній Раді називає області, в яких пропонує ввести воєнний стан: це Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, а також Чернігівська, Херсонська і внутрішні води Керченської акваторії
Президент Петро Порошенко у Верховній Раді: «Зараз ми, як ніколи потребуємо об'днання, нам треба буде ухвалити надважливе рішення про воєнний стан, який буде застосований винятково у випадку наземної російської агресії. Щойно російський солдат перетне кордон, я не буду втрачати жодної секунди, аби забезпечити захист української землі. Я вніс новий проект указу, в якому термін дії воєнного стану буде скорочений до 30 діб. На сьогоднішній день він зареєстрований у ВР, офіційно внесений на заміну. І зараз ви будете голосувати саме за нього»
Президент Петро Порошенко у Верховній Раді про Радбез ООН: «Росії ніхто не вірить. Український проект був підтриманий абсолютною більшістю голосів»
Тим часом у столиці Чехії:
Із заявою виступив також міністр зовнішніх справ Великої Британії:
«Сполучене Королівство засуджує російську агресію проти українських суден, які вчора прямували до Азовського моря, а також насильне захоплення трьох українських суден і їхніх екіпажів».
З 19-го століття з запровадженням воєнного режиму зіткнулася 81 країна – від США, Китаю, Канади та Японії до Лівії, Сирії та Туреччини.
В 1981 році це пережила і Польща. І ось що там відбувалось:
- У грудні 1981 року генерал Войцех Ярузельський запровадив у Польщі воєнний стан для придушення руху протесту на чолі з першою незалежною профспілкою «Солідарність».
- Як заявляв сам Ярузельський, так він не допустив збройного втручання СРСР в польські справи.
- Історики досі сперечаються про те, чи була реальна можливість вторгнення у 1982 році до Польщі військових частин Варшавського договору.
- У грудні 1981-го комуністична влада кинула до в’язниць понад десять тисяч членів опозиційної «Солідарності», а також відомих польських інтелектуалів. Понад 100 опозиціонерів та учасників робітничих страйків загинуло.
- Ярузельський на 30-річчя запровадження воєнного стану попросив у поляків пробачення за завдану їм кривду. Але висловив переконання, що вчинив правильно, наголосивши, що таким чином рятував польський народ.
- Після встановлення у Польщі демократії питання про долю Ярузельського було предметом бурхливих суперечок у польському суспільстві.
- Частина антикомуністичних діячів домагалася засудження й ув’язнення генерала-диктатора.
Про досвід інших країн у запровадженні воєнного стану читайте у матеріалі.
Американський журналіст Саймон Островський пише: «Пам'ятаєте, як Трамп сказав, що Обама дозволив Росії забрати Крим? Тепер Трамп дає Росії забрати Азовське море?»