Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що питанням можливого обміну українського журналіста Романа Сущенка та інших політв’язнів займається Віктор Медведчук, передає ТАСС.
Так, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи може відбутися обмін Сущенка на засуджених Києвом росіян, Пєсков зазначив, що у Тристоронній контактній групі в Мінську є гуманітарна підгрупа, в якій, зокрема, обговорюється можливий обмін українських політв’язнів на громадян Росії, ув’язнених в Україні.
«Медведчук достатньо активно продовжує займатися цим: ви знаєте, що були успішні спроби, було здійснено декілька обмінів. Ми розраховуємо, що ця діяльність буде продовжена», – сказав речник Путіна.
Читайте також: «Пастка іхтамнєтів». Чому Росія не хоче забрати своїх ув'язнених в Україні громадян?
Верховний суд Росії 12 вересня розглянув апеляцію захисту Сущенка і визнав законним його вирок. У червні Московський міський суд засудив українського журналіста до 12 років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.
Захисник Сущенка Марк Фейгін у відповідь на питання Радіо Свобода заявив, що на даний час готує скаргу до Європейського суду з прав людини. Також Фейгін повідомив, що Сущенко готовий написати прохання про помилування.
Журналіст всі звинувачення на свою адресу відкидає.
Президент України Петро Порошенко висловив своє обурення цим рішенням суду, а також запевнив Сущенка, що українська сторона працює над тим, аби змусити Москву звільнити його.
В українському МЗС рішення суду щодо Сущенка назвали незаконним і політичним.
На початку липня були оприлюднені імена і прізвища 23 засуджених або заарештованих в Україні російських громадян, яких Київ готовий обміняти на українських громадян, засуджених у Росії.
За даними українського МЗС, в Росії та анексованому Криму утримують понад 70 українських політв’язнів. Активісти в Україні і по всьому світу продовжують вимагати від Росії та президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців.
27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін утримуваними особами. Він був запланований за формулою «306 (тих, видачі кого домагалися підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)». Українській стороні 27 грудня передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини.