18 та 20 серпня у Києві відбулися вечірні репетиції параду до Дня Незалежності України. Колони військової техніки на вулицях та авіація ЗСУ в небі – незвична картина для киян та гостей міста.
В соцмережах люди активно діляться враженнями від репетиції параду. Комусь ця подія нагадує, що в країні точиться війна. Когось бентежить військова техніка, а хтось жартує, що у випадку дощу по Хрещатику може пройти і флот. Радіо Донбас.Реалії зібрало найяскравіші реакції.
«Вірю в парад Української Перемоги в Донецьку, Луганську, Сімферополі і Севастополі»
Нагадування про війну в країні, пил в очі або просто традиція? Для декого важливо зрозуміти, навіщо українцям потрібен парад.
«Емоції тих, хто в хлопцях у формі бачить героїв»
22 серпня, у середу, відбудеться генеральне тренування в парадних одностроях. Журналіст Олександр Рудоманов радить не пропустити подію саме в цей день:
Вперше у військовому параді візьмуть участь жінки-військовослужбовці, а також військові капелани. В соцмережах звернули увагу і на це:
Почула зараз розмову двох дівчат:- Повз нас сьогодні їхала техніка на парад - танки, буки, швидкі. Їх багато, вони величезні. Дуже величезні. І літали літаки так, що вікна тремтіли.- Було моторошно?- Так, було. Але дуже радісно, що це наші.#Київ#парад
в Киеве репетиция парада ко Дню Независимости. трамвай остановился пропускать колонну военной техники. и мы минут 15 смотрели на проезжающие мимо танки. … как бы хотелось, чтобы как раньше, – только для парада
А гість столиці з Німеччини хоч і вважає військовий парад одночасно вражаючим і непривабливим, також говорить про необхідність військового стримування в сучасному світі:
«Такий парад – дружнє нагадування про те, що нинішній стан світу – це той, де такі режими, як Китай чи Росія, постійно кидають виклик західним демократіям економічними, соціальними та військовими засобами... Це стає все більш очевидним в такій країні, як Україна, де Росія приєднала одну частину країни та тримає іншу у постійному протистоянні із сепаратистами. Свобода українців багато в чому залежить від можливості захистити себе та свою молоду демократію будь-якими необхідними засобами», – пише він.
Редакторка соцмереж проєкту «Донбас.Реалії». У 2017 році отримала ступінь магістра з медіакомунікацій у Школі журналістики Українського католицького університету.
Донбас.Реалії – проєкт для Донбасу та про Донбас по обидва боки лінії розмежування. З 2014 року ми створюємо та добуваємо унікальний контент – ексклюзиви з окупованих міст і лінії фронту, відео й фото, мультимедійні репортажі, розслідування, радіо та телепрограми.