Потанцював на весіллі в Австрії і з'їздив до Меркель
Президент Росії Володимир Путін став гостем на весіллі міністра закордонних справ Австрії, яка отримала посаду завдяки крайній правій партії, що займає відверто проросійські позиції і закликає до скасування санкцій ЄС проти Росії.
Після Австрії Путін з'їздив на переговори з німецьким канцлером Анґелою Меркель, де серед тем була і війна на сході України. Переговори були «дуже ґрунтовними і детальними», повідомили в Кремлі. Втім, політичний оглядач Радіо Свобода Віталій Портников пояснює, чому зустрічі-контакти Путіна з європейськими політиками з сенсації перетворились на рутину. «Сьогодні він (контакт) виглядає рутиною саме тому, що нічого не відбувається. Західні лідери хочуть продовжувати діалог, але Путін не бажає жодних компромісів і рішень. І поки на російського президента всерйоз не натиснуть – так все і буде продовжуватися», – вважає він. Повну версію статті можна знайти тут.
Що ще відбулось у світі?
У США майже завершили підготовку законопроекту про санкції, який може зупинити будівництво трубопроводу «Північний потік-2» шляхом запровадження обмежень проти компаній, залучених до його будівництва. За даними The Wall Street Journal, на даний час у Вашингтоні вирішують, чи запроваджувати обмежувальні заходи тільки проти компаній-трубопрокатників, чи поширити їх на організації, в тому числі банки, які фінансують проект.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко змінив уряд. Новим прем’єром став Сергій Румас, який раніше очолював Банк розвитку.
Поліція Лондона повідомила, що громадянинові Великої Британії суданського походження висунули обвинувачення в замаху на вбивство у рамках розслідування інциденту, який стався 14 серпня біля будівлі парламенту Британії, де авто в’їхало у захисні огородження.
А в італійській Генуї завершили операцію з пошуку загиблих під завалами автомобільного мосту, офіційна кількість загиблих сягнула 43 осіб
Вторгнення до Чехословаччини і Україна
І до подій, що стали історією. 50 років тому, 21 серпня 1968 року, розпочалася операція «Дунай»: війська СРСР та інших держав-членів Організації Варшавського договору увійшли до Чехословаччини і придушили явище, яке отримало назву «Празька весна». Про цю подію та про те, як її тоді сприймали в Україні, Радіо Свобода поговорило з істориком Олегом Бажаном.
Заслали до таборів, бо був священиком
І ще один лінк, який нагадує нам про страшні події минулого. Прадід Ірини Лабуткіної та Олексія Чмута зазнав тиску радянської репресивної системи через свою професійну діяльність: 10 років ГУЛАГу отримав лише за те, що був священиком. Заслання він так і не пережив. Завдяки роботі з архівними документами правнуки змогли дізнатись трагічні деталі долі свого предка й переповіли їх нашій кореспондентці.
«Говорити, мовчати і говорити знову»
Він не часто дає інтерв’ю, бо вважає, що може більше сказати музикою і піснею. Каже, що українізація мусить відбутися з більшим м’язовим зусиллям, бо «русский мирок» в Україні тримається на російській мові. В розмові з Радіо Свобода Тарас Чубай розповів про власну творчість, співпрацю зі Скрипкою, Кузьмою, український шоу-біз і багато іншого.
Пухнасті вбивці
І про котів із дещо незвичного боку. У матеріалі «Голосу Америки» Ви можете почитати, про різні дослідження, які показують, що коти не просто вбивають кілька окремих різновидів тварин, але спричиняють зміни на рівні популяції. Наприклад, дослідження, опубліковане в 2016 році у працях Національної академії наук США, показало, що кішки зробили свій внесок у вимирання принаймні 63 різновидів тварин, у тому числі двох видів рептилій.
Нехай Ваші улюбленці приносять Вам лише користь, а не шкоду!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.