Синьо-жовтий прапор над Києвом
Нині абсолютна більшість киян, поспішаючи на роботу або ж готуючись до літнього відпочинку, навряд чи пов’язувала 24 липня з чимось надзвичайним. А 28 років тому саме в цей день відбулася, як на той час, надзвичайна подія – над будівлею Київради був піднятий тоді ще не державний, а національний синьо-жовтий прапор України. Як це відбувалося – в матеріалі нашої журналістки.
Безстрашна і вразлива
Оксана Шачко – активістка і засновниця українського руху Femen –померла у Парижі, наклавши на себе руки. Таку версію повідомляють соратники жінки. Оплакуючи подругу, вони називають її «героїнею нашого часу». 31-літня Оксана Шачко була учасницею багатьох резонансних виступів Femen. Після кількох нападів на учасниць руху в 2013 році, вони виїхали до Франції. Радіо Свобода пропонує прочитати історію Оксани Шачко і переглянути спеціальну фотогалерею.
Дружба з ромами
Суспільство активно обговорює напади на ромські поселення, які відбулися протягом останніх місяців: пожежі, розгони і навіть убивство. Думки розділилися: одні різко критикують і засуджують прояви насильства, інші підтримують такі дії і обґрунтовують їх поганою інтегрованістю ромів у суспільне життя. Євген Савватєєв, представник організації «Молодь за мир», розповів Радіо Свобода про літні табори для ромів в Україні, мрії ромських дітей і пояснив, чому напади і розгони не сприятимуть їхній інтегрованості.
Що ще варто знати.
- Європа та інші регіони світу знемагають від спеки й засухи – від пожеж у Греції загинули понад 50 людей
- Савченко відмовилася від експертизи на поліграфі
- Україна отримає транш МВФ «скоро»
- У центрі Києва почали обмежувати рух транспорту
- КВУ назвав головних прогульників 8-ї сесії поточного скликання Ради
«Точка неповернення» для Сенцова
Двоюрідна сестра українського режисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії, Наталія Каплан заявляє, що в тюремному лазареті Сенцову дають поживну суміш і це «продовжить йому життя на якийсь час», але «точка неповернення» для Сенцова «може настати в будь-який момент». Вона повідомила, що інформацію про стан здоров’я брата отримує від адвоката.
Бутіна в Чехії та Словаччині
Ще до того, як Марія Бутіна розгорнула свою діяльність у Сполучених Штатах Америки, вона за допомогою своєї організації «Право на зброю» намагалася налагодити контакти з однодумцями в Європі, конкретно – в Чехії та Словаччині. Про це пишуть впродовж останніх днів ЗМІ обох країн. 29-річну росіянку затримали у Вашингтоні 15 липня. 18 липня її заарештували. Марію Бутіну звинувачують у незаконному лобіюванні інтересів російської влади. Детальніше про те, навіщо Бутіна їздила до Чехії та Словаччини, в публікації Радіо Свобода.
Українське кіно: працівник ОБСЄ загубився на Херсонщині
І на завершення пропонуємо почитати про українське кіно. Світ побачив стрічку «Вулкан» на кінофестивалі в Карлових Варах, а на Єреванському кінофестивалі вона отримала гран-прі. Українська прем’єра відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі. Це історія про працівника ОБСЄ, який загубився в українському «дикому полі». Режисер Роман Бондарчук дав інтерв’ю Радіо Свобода разом із дружиною Дар’єю Аверченко – співавтором сценарію і співпродюсером фільму. Вони розповіли, чому рідні місця на Херсонщині сьогодні нагадують Атлантиду, чому саме працівник ОБСЄ став головним героєм, як старий радянський фільм про повій заважав їхньому кастингу і який зв’язок між «Вулканом» і відомою німецькою картиною «Тоні Ердман», призером фестивалю у Каннах.
Не губіться!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.