Доступність посилання

ТОП новини

«Сашко – патріот і робить свою справу набагато краще, ніж деякі політики» – Поночовний про бій Усика в Москві


Український боксер Олександр Усик після перемоги на російським боксером Муратом Гассієвим. Росія, Москва, 22 липня, 2018 року
Український боксер Олександр Усик після перемоги на російським боксером Муратом Гассієвим. Росія, Москва, 22 липня, 2018 року

Гості програми «Ваша Свобода»: В’ячеслав Поночовний, коментатор боксу; Петро Олещук, політолог.

Український боксер Олександр Усик став абсолютним чемпіоном світу у ваговій категорії до 90,7 кілограма. У фінальному поєдинку українець переміг росіянина Мурата Гассієва. Бій проходив у Москві й порадував не лише вболівальників Усика, а й багатьох українців, які щиро дякували боксеру за український прапор і гімн, який прозвучав у столиці Росії. Водночас у соцмережах спортсмену почали закидати, що він не мав погоджуватися на бій у столиці ворожої держави, що обіймався з росіянином і дав козирі Кремлю в подальших діях проти України. Політичний аспект бою вкотре розділив українців.

Ваша Свобода | Перемога Усика: перемога чи поразка України?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Інна Кузнецова: Пане Поночовний, що взагалі ця перемога для українського боксу, українського спорту? Спочатку бій мав бути в Саудівській Аравії. Через травму плеча Олександра Усика бій переносився. Але все ж це не рівні умови, коли один має боротися на власній території, інший – у гостях.

Сашко – не політик і робить свою справу на ринзі, і робить чудово
В’ячеслав Поночовний

В’ячеслав Поночовний: Це дійсно визначна подія, історична. І золотими літерами тепер Олександр вписав своє ім’я. Нам залишається тільки оплесками нагородити його. Не тільки він, а й інші боксери завжди виступають, щоб прославляти Україну в різних куточках світу. Сашко не політик і робить свою справу на ринзі, і робить чудово. Сашко – патріот і робить свою справу набагато краще, ніж деякі політики. Нам є чим пишатися. Надовго запам’ятається ця перемога. Це ще раз показує, що українські боксери одні з найкращих.

(Повна версія програми)

Спочатку казали, що це буде нейтральна територія. Це нормально. Багато хто не погоджувався з такою ситуацією, коли вже почалися розмови, що нібито бій може бути в Москві. Команда Олександра Усика, «К2 Promotions», також були проти. Багато хто з росіян казали, що це буде нечесно. Саудівська Аравія – це, по-перше, не дуже боксерська країна. І туди було б важко дістатися і українським вболівальникам, і російським.

В’ячеслав Поночовний, коментатор боксу
В’ячеслав Поночовний, коментатор боксу

Все ж таки професійний бокс – це бізнес. Це комерційний турнір. І компанія «Комоса», всі організатори на перше місце ставлять заробіток. Так сталося, що Москва запропонувала більше грошей і переконала організаторів, а ті все ж вплинули на Олександра, на компанію і вмовили проводити бій у Москві. Вони (росіяни – ред.) розуміли, що буде важко Гассієву.

Букмекерські котирування – перед поєдинком фаворитом однозначно був Сашко. 1,2 і 1,3 коефіцієнт на нього був. Стало відомо, що бій відбудеться в Москві, то котирування змінилися і ставка була 2 й більше на Олександра, а фаворитом став Гассієв. Для мене насправді було дивним, чому зміна локації так вплинула на котирування. Вони розуміли, що домашні стіни мають допомагати йому. Як на мене, Сашко настільки впевнений у своїх силах, настільки високий рівень на сьогодні має, що для нього не проблема – де бій не відбувався б, він має бути переможцем.

Бій Олександра Усика і Мурата Гассієва, 22 лютого 2018 року
Бій Олександра Усика і Мурата Гассієва, 22 лютого 2018 року

Навіть краще, що Усик переміг на чужій території, на території супротивника – це навіть додає ваги перемозі
В’ячеслав Поночовний

Навіть краще, що Усик переміг на чужій території, на території супротивника – це навіть додає ваги перемозі. Усі будуть пам’ятати, що не просто всіх супротивників переміг, а переміг у них на території... Якщо відбуваються якісь змагання в Російській Федерації, чому мають страждати українські спортсмени, які готуються, у кого мрія – стати чемпіоном? Ми всі розуміємо складні відносини з Росією, але спорт є спорт, а політика є політика.

– З іншого боку, люди почали говорити, що він не просто переміг на тій території, а після бою братався з росіянином, всі бачили, як вони обіймалися. Може бути своєрідний козир у подальших переговорах, що, мовляв, ми ж тільки «терористів» садимо до в’язниці – вболівальники з українськими прапорами – прошу, Олександр Усик з гімном України – будь ласка, «росіяни співають гімн України».

В’ячеслав Поночовний: Я не пов’язував би спорт і політику – спорт має об’єднувати. Ви ж бачили, які добрі стосунки між Муратом Гассієвим напередодні цього двобою і після. Як на мене, це все добре, тому що це показує, що це мужній спорт, без якоїсь політики.

У мене багато знайомих поїхали до Москви. Один з них – відомий співак Влад Ситник. Я йому написав перед поєдинком: гучніше вболівайте – підтримуйте Сашка! Він спочатку казав: та щось тут багато осетинів. Але потім написав, що дружньо налаштовані були хлопці, коли лунали гімни, якщо не всі підводилися, то люди з кавказькою зовнішністю всі підводилися, дуже поважно ставилися. Ніякого треш-токінгу не було.

– Пане Олещук, Ви писали у «Фейсбук», що досить лише почитати коментарі стосовно останнього боксу, щоб зрозуміти, що наше суспільство є «невиліковно психічно хворим» – жодного натяку на «адекватну реакцію» в ньому немає. Що Ви мали на увазі під словами «адекватна реакція»?

Звання героя повинне даватися виключно за подвиг
Петро Олещук

Петро Олещук: У нас у суспільстві немає виваженої реакції, завжди крайнощі. Стосовно коментарів до мого посту – було лише дві крайнощі. Одна крайність – «прем’єр-міністр Гройсман – дати героя», а інша – «розстріляти боксера», тому що поїхав до Москви і тому подібне. Це все свідчення того, що, мабуть, з психічним станом не все добре. Мабуть, у ситуації війни чогось іншого сподіватись не доводиться.

Звання героя повинне даватися виключно за подвиг. У нас звання Героя розглядають як вищу державну нагороду, яку дають «за вислугу років», за якісь політичні дії або за звершення у сфері економіки, що, мабуть, не зовсім правильно. Поки що ми бачимо спроби політиків пропіаритися на цей темі, нагадати про себе.

Для Усика справді відмова від якихось коментарів – не найгірший варіант.
Петро Олещук

Спортивні заходи, які фінансуються за рахунок держбюджету України, не повинні бути пов’язані з візитами до Російської Федерації. Якщо мова йде про чисто комерційні проекти, то тут забороняти щось досить важко. З моральної точки зору, можемо, звичайно, висловлювати відповідне невдоволення. Треба розуміти, що спортсмени повинні так само враховувати, що це означатиме для їхньої репутації.

Для Усика репутаційним ударом, швидше, є те, що він постійно робить якісь достатньо неоднозначні заяви, іноді політичного забарвлення. Йому просто треба дещо переглянути свої публічні комунікації, тому що на даний момент вони виглядають достатньо невиваженими, суперечливими. Вони шкодять, в першу чергу, йому самому. Типу «Крим є Крим» і тому подібне. Він демонструє неготовність відповідати на достатньо різкі питання. Для нього справді відмова від якихось коментарів не найгірший варіант.

– Пане Поночовний, що буде далі? Бій-реванш?

В’ячеслав Поночовний: Який бій-реванш? Він нікому не буде цікавий. Сашко показав абсолютно космічний рівень. І до цього рівня ще рости й рости Мурату Гассієву. Уже є розмова про те, що наступний бій Сашка може відбутися у Великій Британії проти Тоні Белью. Це вже буде, мабуть, суперважка вага.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Малюнок художника Олексія Кустовського
Малюнок художника Олексія Кустовського

Перший український, європейський та найшвидший: чим запам’яталась перемога Усика в Росії?

Усик прокоментував ідею присвоєння йому звання Героя України​

Чемпіон Усик у Києві: українці зустріли боксера в аеропорту – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
  • Зображення 16x9

    Інна Кузнецова

    Була керівником Київського бюро Радіо Свобода впродовж останніх 14 років життя (30.03.1963 – 16.09.2023). Закінчила факультет журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. Працювала кореспондентом, політичним оглядачем Національного радіо, головним редактором Радіо Ера FM.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG