У США, в Лос-Анджелесі у театрі «Долбі» відбулася 90-та, ювілейна церемонія вручення кінопремії «Оскар». Вона запам’ятається не тільки неймовірною сценою, цікавими вбраннями та яскравими фільмами, а й переможцями із сумнівною репутацією.
Святковий вечір ведучий Джиммі Кіммел розпочав із прохання до акторів не вставати відразу, якщо вони почують своє ім’я зі сцени, аби уникнути ситуації, що трапилася минулого року. Ось що він мав на увазі:
Відео-фрагмент минулорічної церемонії нагородження, коли під час оголошення переможця у одній з номінацій сталася плутанина
Цього року за звання найкращого фільму боролися дев’ять стрічок: «Дюнкерк», «Темні часи», «Пастка», «Леді-птаха», «Примарна нитка», «Секретне досьє», «Форма води», «Три білборди під Еббінґом, Міссурі», «Назви мене своїм іменем».
Але спочатку – про переможців інших категорій.
Два «Оскари» отримав фільм «Той, хто біжить по лезу 2049»: за «Найкращу операторську роботу» та «Найкращі візуальні ефекти». Цю новину в соцмережах зустріли із захопленням.
Зокрема, користувач Andrés Salazar написав: «Роджер Дікінс, безумовно, заробив цю нагороду. Кінематографія «Того, хто біжить по лезу 2049» – чиста футуристична і фотографічна досконалість».
«Найкращою актрисою» за версією «Оскар» стала Френсіс Макдорманд, яка зіграла роль матері-одиначки у фільмі «Три білборди під Еббінґом, Міссурі». Отримуючи нагороду, вона попросила номінанток у всіх категоріях встати, а глядачів – поаплодувати їм.
Ще одному актору цього фільму Сему Роквелу дісталася нагорода як «Найкращому актору другого плану».
Тим часом Гері Олдман став «Найкращим актором» за роль прем’єр-міністра Вінстона Черчилля у фільмі «Темні часи». До слова, це його перший «Оскар».
Цю стрічку також відзначили за «Найкращий грим і зачіски».
У номінації «Найкращий анімаційний повнометражний фільм» «Оскар» взяв мультфільм «Коко» студії Pixar. Ще одну нагороду він отримав за саундтрек Remember Me у номінації «Найкраща оригінальна пісня». Режисер фільму Лі Анкріч зі сцени подякував народу Мексики: «Коко» не було б без вашої нескінченно красивої культури і традицій».
Премію Американської кіноакадемії «Оскар» як найкращий документальний фільм здобув «Ікар» – стрічка, яка розповідає про допінг у російському спорті. Американський режисер Брайан Фоґель зняв цей фільм за підтримки колишнього керівника Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який зараз живе у США.
А от фільм «Дюнкерк» відзначили одразу в трьох номінаціях – «Найкращий монтаж», «Найкращий звуковий монтаж» та «Найкраще зведення звуку».
Рекордсменом за кількістю отриманих «Оскарів» цього року став фільм «Форма води». Зокрема, йому присудили нагороди за «Найкращого режисера», «Найкращого художника-постановника» та «Найкращу музику». І саме ця стрічка перемогла у головній номінації – «Найкращий фільм». Цікаво, що навколо «Форми води» останнім часом вирує справжній скандал зі звинуваченнями у плагіаті та навіть судовим позовом у зв’язку з цим.
Загалом результати ювілейної церемонії нагородження «Оскар» виглядають так:
Насильницький скандал
На початку відкриття 90-ї церемонії «Оскар» її ведучий Джиммі Кіммел згадав про найгучніший скандал минулого року, який спалахнув навколо продюсера Гарві Вайнштайна, звинуваченого у сексуальному насильстві і виключеного після цього з лав Кіноакадемії.
Серед іншого Кіммел згадав фільм-номінант «Форма води», зазначивши: «Дякуємо, Гільєрмо, ми назавжди запам’ятаємо цей рік, як рік, коли чоловіки осоромились так сильно, що жінки почали зустрічатись з рибами».
Один із тих, хто отримав «Оскар» цього року, став Гері Олдман, звинувачений третьою дружиною у домашньому насильстві.
«Чому вони не запитують Гері Олдмана про те, як він побив свою колишню дружину в обличчя телефонною слухавкою? Це здається актуальним», – цікавиться Roxane Gay.
«Нагадування: Гарі Олдмана звинуватила у домашньому насильстві його колишня дружина Доня Фіорентіно. А Вінстон Черчилль розмістив африканців у концентраційних таборах, хотів використовувати отруйний газ проти «нецивілізованих племен», – пише користувачка Mackenzi Lee.
Ще трохи постів на цю тему:
Цього року «Оскар» отримав і ще один звинувачений у насильстві – Кобі Браянт – за анімаційний короткометражний фільм «Дорогий баскетбол», що теж обурило соцмережі.
«Це – рік #metoo. І Гері Олдман та Кобі Браянт виграють «Оскари», – пише Chelsea Devantez.
«Пробачайте Гері Олдмана та Кобі Браянта, щоб довести, що чоловіки, які вчиняють домашнє насильство чи мають звинувачення у сексуальному насильстві, можуть, як і раніше, робити все що завгодно», – обурюється Jena Friedman.
Кросівки, алкоголь і фея зі «Шрека»
Поміж тим, 90-та церемонія запам’ятається і цікавими, а місцями і кумедними моментами. Так, акторка Ріта Морено прийшла у тій же сукні, що і у 1962 році, коли отримала «Оскар» за найкращу жіночу роль другого плану в стрічці «Вестсайдська історія».
Захоплення у користувачів викликала і актриса Джейн Фонда.
«Коли маєш стиль, вік не має значення», – написала користувачка m11romero. До слова, Фонді 80!
Акторка Вупі Голдберг вдягла кросівки під вечірню сукню:
До речі, сукня, у якій вона з’явилась на червоній доріжці, теж викликала жваве обговорення.
Тим часом образ актриси Меріл Стріп, який вона обрала для цьогорічної церемонії «Оскар», нагадав частині користувачів образ феї-хрещеної з мультфільму «Шрек»:
А от її колегу Дженніфер Лоуренс користувачі соцмереж запідозрили у зловживанні алкоголем під час церемонії. Зокрема, увагу привернув момент, коли вона з наповненим келихом намагалась перелізти у вечірній сукні між рядами крісел:
45 мільйонів кристалів і секрет виготовлення статуеток
Дата проведення ювілейної 90-ї церемонії «Оскар» цього року була перенесена з лютого на березень. Причиною стали XXІІІ зимові Олімпійські ігри, які впродовж 9-25 лютого проходили у південнокорейському Пхьончхані.
Попри це, до головної кіно-події року готувались, як завжди, ретельно. Зазирнути за лаштунки цього процесу Американська кіноакадемія запропонувала у своєму Twitter:
Оформленням сцени церемонії займався, як і п’ять попередніх років, Дерек МакЛейн (Derek McLane). Цього року він оздобив її аркою, прикрашеною 45 мільйонами каменів Swarovski. Окрім того, у декоруванні були використані десятки кришталевих люстр, дзеркала, а також великий світлодіодний екран.
Як усе це виглядало, показав репортер ABC7 Джордж Пеначчіо:
Як і минулого року, ведучим цьогорічного вручення нагород Американської кіноакадемії став комік Джиммі Кіммел.
Церемонія минулого року, зокрема, запам’яталась хибним оголошенням переможця:
До речі, щодо знаменитих статуеток. Ось так їх виготовляють:
Цього року ювілейну церемонію вручення «Оскар» показали у більш ніж 225 країнах світу.