Останні два олімпійських дня як чорна смуга для спорту України. Жодних нагород і жодних позитивних новин. Тож українці радіють перемогам своїх етнічних спортсменів, хоча і під іншим прапором. Так «золото» екс-українки, а тепер фігуристки з Німеччини, Альони Савченко у парі з Бруно Масо – одна з головних тем Олімпійських ігор у соціальних мережах
З українських виступів можна виокремити лише 12-е місце у скелетоні Владислава Гераскевича. Дніпрянин увійшов в історію українського спорту як перший представник «синьо-жовтих» у цьому виді спорту за часи незалежності, наймолодший спортсмен збірної та атлет, який показав кращий результат у Пхьончхані. Лише уявіть: 12-те місце – і це найкращий результат для збірної.
Проте Владислав дійсно боровся до останнього і кожен його заїзд був краще минулого. Загалом українець стрибнув вище свої голови, адже на чемпіонаті світу він був 24-м.
Гірськолижний спорт так і не підкорився українцям
Нарешті погода у Пхьончхані не завадила гірськолижникам, і вони вийшли на старти. Українські гірськолижники Ольга Книш та Іван Ковбаснюк змагались у двох дисциплінах.
Українка не підкорила гігантський слалом. У першій спробі вона посіла 53-е місце, а у другій – зійшла з дистанції.
«Золото» у гігантському слаломі виборола американка Мікейла Шиффрін. І це вже друга нагорода вищого гатунку на Олімпійських іграх за її спортивну кар'єру. «Срібло» здобула Раґнгільд Мовінкель з Норвегії. Третьою стала Федеріка Бріньоне з Італії.
А далі Книш у звичайному слаломі стала 45-ою.
Першою стала Фріда Хансдоттер зі Швеції, Венді Голденер здобула «срібло», а австрійка Катаріна Галльгубер стала третьою.
Неочікувано без нагороди залишилась Мікейла Шиффрін, яка є лідером у спеціальному слаломі. Американка стала лише четвертою.
Іван Ковбаснюк, який виступав у швидкісному спуску, показав 49-й час (1:48.57). «Золото» здобув Аксель Лунд Свіндаль з Норвегії, другим став його співвітчизник К’єтіль Янсруда, а «бронза» на рахунку Біта Фойца з Швейцарії. І це історична перемога для Норвегії. З 1948 року вона вигравала у всіх гірськолижних дисциплінах, крім саме «швидкісного спуску». І ось довгоочікувана золота нагорода для «літаючих вікінгів».
А вже в іншій категорії «Super-G» норвезька команда залишилась без нагороди вищого гатунку. К’єтіль Янсруда лише третій. Біт Фойц став другим. Олімпійське «золото» здобув австрієць Маттіас Майєр. Іван Ковбаснюк у цій дисципліні не фінішував.
Біатлон: невлучна стрільба, відсутня швидкість і незрозумілі склади команд
Головні сподівання українських вболівальників розбили вщент…адже біатлон, який так чекали, закінчився без нагород і місць у десятці кращих.
Найкращий результат серед українок продемонструвала Юлія Джима – 44 хвилини 33.9 секунди, маючи в своєму активі два промахи. І це 20-е місце. Валентина Семеренко фінішувала 25-ю з одним невлучним пострілом. Її сестра Віта – 63-а. Вона промахнулась п'ять разів. Анастасія Меркушина фінішувала 70-ю.
Олімпійською призеркою стала шведська спортсменка – Ганна Еберг, друге місце дісталося Анастасії Кузьміній, третє – Лаурі Дальмайєр.
Некращі результати показали і чоловіки у біатлоні. Артем Тищенко фінішував 29-м з чистою стрільбою. Володимир Сємаков став 31-м, маючи в своєму активі одну хибу на вогневому рубежі. Артем Прима показав 46-й результат, а Сергій Семенов – 53-й.
За словами спортивного коментатора Андрія Столярчука, головна проблема таких результатів – це погана функціональна підготовка. А ось чому такий провал у підготовці – це вже питання до тренерів і функціонерів, каже експерт.
«Наша команда, на жаль, не в оптимальному стані підійшла до цих ігор. Потенціал цієї команди не розкритий. Наші жінки дуже конкурентні і вони реально мали претендувати на «золото» в естафеті, як і було в Сочі. Естафета звичайно попереду, але відверто кажучи, я не верю, що ми зможемо повторити успіх 2014 року. Проблема не в кадрах, а в тому що, не зуміли реалізувати їх. Наші спортсмени виступають зараз відсотків на 20 своїх можливостей», – пояснив Столярчук.
Вже завтра відбудеться мас-старт, проте Україну представлятимуть лише сестри Семеренко. Юлія Джима не стартує, бо не потрапила до топ-15 в загальному заліку Кубка світу. У чоловічому мас-старті взагалі жодного представника від України.
Лижні гонки: краще 30-ки не виступаємо
Гонка на 10 кілометрів серед жінок завершилась перемогою спортсменки з Норвегії Раґнгільд Гаґа з Норвегії. Її результат – 25:00.5.
Другою фінішувала шведка Шарлотта Калла, яка вже має «золото» Олімпійських ігор у Пхьончхані, але на іншій дистанції – скіатлон.
Бронзовий п’єдестал розділили Маріт Бйорґенз з Норвегії та фінка Кріста Пармакоскі.
Українки Марина Анцибор та Тетяна Антипенко фінішували 46-ою та 52-ою.
А ось у чоловічій гонці українці не потрапити навіть до топ-55. Олексій Красовський фінішував 84-м. Андрій Орлик показав 86-й результат.
Олімпійським чемпіоном у цій дисципліні став Даріо Колонья зі Швейцарії. Він подолав дистанцію за 33 хвилини 43,9 секунди. «Срібло» здобув Сімон Крюгер з Норвегії, а третім фінішував росіянин Денис Спіцов.
Фристайл: боремося, але не виграємо
У фристайлі єдина представниця Ольга Полюк вдало виконала перший стрибок та потрапила до топ-10, проте після другої спроби українка не змогла пройти кваліфікацію. За словами державного тренера Юлії Фоміних, в українки є більш досконалі стрибки
«Перший стрибок виконала достойно. Бали високі. А ось другий стрибок – мені не дуже зрозуміло чого поставили його? Бо в неї є менш складний, але з більш стабільним виконанням. Основний склад збірної України провів всі заплановані свої тренувальні заходи за кордоном. Весь план підготовки до Олімпійських ігор був 100% виконаний, як-то кажуть, «от и до», – пояснює Юлія Фоміних.
Сьогодні у фіналі фристайлу змагатиметься Алла Цупер, яка народилася у Рівному та до 1998 року представляла України, а тепер виступає під прапорами Білорусі.
Фігурне катання: невдалий початок
Розпочали змагання і українські фігуристи. Першим на лід вийшов представник України у чоловічому одиночному катанні Ярослав Паніот. Проте спортсмен не зміг пробитися до кваліфікації, адже не виконав жодного стрибка та став останнім після довільної програм.
Санний спорт: черговий олімпійський скандал
Українські санкарі в естафеті посіли останнє місце. І це черговий вид цього спорту, де українці не змогли пробитися до топових місць. Проте в соціальній мережі вже набуває розголосу ситуація з постачанням екіпірування для спортсменів. Нагадаємо, що Андрій Мандзій розповів, що самостійно створює свої сани, після чого Міністр молоді та спорті Ігор Жданов назвав публікації про це спекуляцією. Далі історію конфлікту читайте тут.
За кого вболівати 17 лютого?
Вже завтра Україна боротиметься у 3 дисциплінах.
Розпочинається олімпійський день для «синьо-жовтих» з лижних гонок. О 11:30 жіноча естафета. Від України виступатимуть Марина Анцибор та Тетяна Антипенко.
О 13:00 у кваліфікації з фристайлу (акробатика) змагатиметься Олександр Абраменко. Українська надія на медаль.
І з 13:15 вболівайте за український біатлон. У мас-старті змагатимуться Валя та Віта Семеренки.
Незважаючи на такі невтішні результати, у соціальних мережах навпаки підтримують українських спортсменів. Кажуть, при таких умовах, які створені для спортсменів в Україні, тренуватися, виступати і боротися до останнього...це вже перемога. Проте кількість запитань до федерацій, функціонерів та спеціалізованих відомств зростає – і про підготовку, і про обладнання, і про тренувальні збори. Сподіваємось, що їх вдасться отримати.