Доступність посилання

ТОП новини

Чому в Росії упав літак Ан-148: основні версії


Пошукові роботи на місці катастрофи, Московська область, Росія, 11 лютого 2018 року
Пошукові роботи на місці катастрофи, Московська область, Росія, 11 лютого 2018 року

Російська авіакомпанія «Саратовські авіалінії» тимчасово зупинила експлуатацію літаків Ан-148, один з яких розбився 11 лютого в районі московського аеропорту «Домодєдово», і закликала ЗМІ «не поширювати» чутки.

«Поки триває розслідування Міждержавного авіаційного комітету щодо причин катастрофи літака Ан-148, який виконував рейс 6В-703 Москва-Орськ 11 лютого, авіакомпанія «Саратовські авіалінії» звертається до ЗМІ, щоб не поширювати чутки і версії», – йдеться в офіційному повідомленні авіакомпанії.

Російські агентства повідомляють, що ймовірно знайдені обидва бортові самописці з літака, що розбився. Однак Слідчий комітет Росії повідомив, що «поки на місці події вдалося виявити тільки параметричний самописець, пошуки мовного самописця тривають».

Слідчий комітет Росії перевіряє усі можливі версії авіакатастрофи.

Коротко переказуємо їх.

Літак не пройшов обробку проти обледеніння

Командир екіпажу Валерій Губанов відмовився від спеціальної обробки проти обледеніння на землі через те, що у Ан-148 є система обігріву корпусу. У коментарі російській «Новій газеті» льотчик Андрій Литвинов звернув увагу на те, що літак впав не відразу під час зльоту, а спускався, вже набравши висоту. Це нехарактерно для випадків, коли причиною аварії стає обледеніння. У цих випадках літак завалюється на крило відразу, оскільки аеродинаміки у нього немає.

Важкі погодні умови

У Слідчому комітеті зазначають, що важкі погодні умови залишаються також серед пріоритетних версій авіакатастрофи.

Теракт

Таку версію в інтерв'ю Радіо Свобода висловив пілот «Саратовських авіаліній», який літав, зокрема, разом із загиблим льотчиком Валерієм Губановим.

«І це не тільки моя версія, але і багатьох пілотів нашої авіакомпанії, з якими я поговорив. Ні від помилки пілотування, ні від необробки рідиною (якщо так і було) літак би не розвалився в повітрі, а його уламки не розкидало б в радіусі одного кілометра. Розумієте, Ан-148 йшов на висоті 1800-2000 метрів, в цей час горить табличка «прищепіть ремені», прищеплені в кріслах сидять не тільки пасажири, а й бортпровідники, і екіпаж. Вимикається вона тільки на так званому сотому ешелоні, на висоті 3050 метрів, але літак її навіть не встиг набрати. Так само ми знаємо, що уламки розкидало на кілометр, тіла неможливо буде впізнати без генетичних експертиз, про що сказав міністр транспорту Соколов. Про що це говорить? Якби літак розвалився від удару об землю, то тіла і уламки лежали б поруч, компактно, в таких випадках багатьох загиблих знаходять в їхніх кріслах. А тут по частинах всіх збирають... Це означає, що на борту був потужний вибух, інакше б їх так не рознесло».

Слідчий комітет: літак був цілим, вибух Ан-148 стався після падіння

Вибух на борту літака Ан-148 відбувся після падіння, повідомив Слідчий комітет Росії.

«Встановлено, що в момент падіння повітряне судно було в цілісності, без загоряння, вибух стався після падіння літака», – заявили в Слідчому комітеті.

Прес-служба відомства додала, що «організовані» обшуки в авіакомпанії «Саратовські авіалінії», документи з її офісу вилучають. Згідно з повідомленням, в аеропортах вилучили документацію про обслуговування й технічний огляд повітряного судна, а також про медичний огляд членів екіпажу.

У Слідчому комітеті заявили, що вилучили зразки палива, файли радіообміну диспетчерів і командира повітряного судна, файли системи стеження за повітряним судном на землі і в повітрі, електронні записи показників радара польоту судна. Правоохоронці призначили необхідні судово-криміналістичні експертизи.

«Поки на місці події вдалося виявити тільки параметричний самописець. Пошуки мовного самописця тривають. Зміст записів самописців дозволить експертам детально відновити історію польоту і встановити причину катастрофи», – зазначили в Слідчому комітеті.

Катастрофа літака «Саратовських авіаліній». Головне

На борту «Саратовских авіаліній» перебувала 71 особа, серед них – троє дітей. Наймолодшому – 5 років.

12 лютого оголошене днем жалоби в Оренбурзькій області – понад 30 загиблих пасажирів були її жителями. Їхнім родичам влада пообіцяла виплатити компенсації. У Москві у зв’язку з катастрофою скасовані розважальні заходи 12 лютого.

Катастрофа 11 лютого 2018 року стала другою для літаків цього типу. Перша аварія Ан-148 сталася 5 березня 2011 року: літак розбився під час навчально-тренувального польоту. Загинули усі шість осіб, які перебували на борту. Причиною катастрофи стала неузгодженість дій екіпажу під час відпрацювання режиму екстреного зниження.

Оригінал матеріалу – на сайті спецпроекту «Настоящее время»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG