Доступність посилання

ТОП новини

«Технологія, що врятує світ»: Українці створили перший в світі автономний мобільний дім, надрукований на 3D принтері 


Тепер завдяки українському стартапу PassivDom – першому у світі цілком автономному будинку, надрукованому на 3D принтері, з собою у подорож можна взяти не лише валізи, але й весь дім. Найтепліший у світі, цей «розумний» екологічний дім має потенціал буквально врятувати світ – адже він не витрачає ресурси нашої планети, а виготовити його можна всього за вісім годин.

Унікальність українського проекту підкорила не лише шпальти провідних світових ЗМІ, але й серця десятків тисяч людей по всьому світу: компанія вже отримала більше, ніж 10 тисяч запитів на бронювання та навіть пропонує особливу версію будинку, розроблену спеціально на випадок зомбі-апокаліпсису.

Що означає «автономний будинок»?

PassivDom не потребує додаткового джерела енергії для нагрівання або охолодження і має низьке енергоспоживання. Він ні до чого не підключений – тобто, повністю «самостійний» та готовий до перевезення у будь-який момент.

Будинок має автономне постачання води (а саме систему її збереження та фільтри для очищення, навіть якщо вода з річки), а також автономне енергопостачання завдяки сонячним панелям та батареям. Більш того, в нього навіть є власна каналізаційна система.

В інтерв’ю Радіо Свобода засновник та генеральний директор компанії PassivDom Максим Гербут пояснив, що його команда за понад 15 років досвіду виготовлення енергозберігаючих конструкцій накопичила досить багато ідей, які згодом вирішила об’єднати в проект PassivDom.

При дослідженні ринку команда українського винахідника побачила, що в світі немає жодної компанії, яка виготовляла б автономні будинки: «автономність вважають у світі економічно необґрунтованою – більш обґрунтованими вважають електричні та газові мережі. Ми поставили перед собою мету зробити автономність економічно більш доцільною», – зазначив Гербут.

Технологія, що врятує світ

Найважливішим є те, що ви можете забути про сплату рахунків
Юлія Гербут

Розробники пропонують кілька варіантів використання PassivDom – він може слугувати як гостьовим будинком на задньому дворі, так і дачею для відпочинку на березі моря, у лісі або ж в горах – тобто стати «вашим недорогим другим домом будь-де». Його також пропонують використовувати у якості мобільного готелю.

Та директор із маркетингу PassivDom Юлія Гербут зазначає, що «найважливішим є те, що ви можете забути про сплату рахунків».

Але поширення використання таких будинків має й більш глобальне значення: TechCrunch назвав технологію PassivDom такою, що врятує світ. Річ у тім, що екологічний будинок не тільки не витрачає ресурси планети та не забруднює довкілля, але може вирішити проблеми тих, хто й досі не має даху над головою.

Дизайнер Марія Сорокіна в інтерв’ю для Business Insider зазначила, що 3D друк будинків є набагато дешевшим, і наголосила на необхідності будувати більше доступних будинків в умовах, коли сотні мільйонів людей в різних країнах світу й досі не мають житла.

З чого виготовляють Passivdom?

«Вічний будинок», міцніший за сталь, має на меті змінити світ і людське уявлення про житлове будівництво.

Ми вирішили використовувати матеріали, які не руйнуються під впливом сонця чи морозу
Максим Гербут

«Ми не використовуємо класичні матеріали, такі як дерево, бетон, цеглу, цемент, метал, пінопласт. Вони мають кілька вад, але головне – вони не довговічні. Вони з часом можуть розвалюватися, тріскатися і постійно потребують обслуговування. Тому ми вирішили використовувати матеріали, які не руйнуються під впливом сонця чи морозу», – наголосив Гербут.

Для PassivDom використовують такі матеріали, наприклад, як карбонове волокно, скловолокно та поліуретан. А змішує ці матеріали в правильних пропорціях робот – 3D принтер, який не потребує на виробництво багато часу.

Більше 70% замовників PassivDom – зі Сполучених Штатів, «через це ми запускаємо виробництво саме там», – пояснив Гербут.

Passivdom – найтепліший будинок у світі

На сайті стартапу також зазначено, що «PassivDom – найтепліший будинок у світі» завдяки своїй технології вікон, а також потужній роботі сонячних батарей. Навіть за умов відсутності сонця протягом двох тижнів, будинок функціонуватиме належним чином, запевняють розробники.

Завдяки низькій тепловій втраті, такій домівці не потрібно багато енергії для опалення або ж охолодження.

​«Не хвилюйтеся, все включено. Навіть келихи для вина»

У найдешевшому одномодульному варіанті будинку, який нагадує однокімнатну квартиру (64 тисячі доларів США), заказник отримує невеликий «будинок з готовими поверхнями ззовні та всередині, а також вікнами та дверями, підготовленими під ці інженерні системи, але без меблів та самих інженерних систем», – пояснив Гербут.

Це справжній футуристичний будинок «Інтернету речей»

А ось найдорожчий одномодульний варіант (97 тисяч доларів) вже повністю автономний, має меблі, а всі його девайси підключаються до інтернету – це означає, що їх можна контролювати за допомогою мобільного телефону з будь-якої точки світу. Іншими словами, це справжній футуристичний будинок «Інтернету речей». Тут є все, що може бути потрібно, включно із келихами для вина, йдеться на офіційному сайті.

Двухмодульний варіант з пакетом «все включено» коштує 147,000 доларів.

Спеціальний анти-зомбі пакет

Щоб підняти настрій нашим клієнтам і для сміху додали в список опцій збільшений запас туалетного паперу та подарункове видання Біблії
Максим Гербут

«Рік тому, ми в якості жарту у куточку нашого сайту розмістили оголошення про те, що можемо запропонувати «зомбінепроникний дім». Так ми назвали протизламну опцію – із протизламними замками та броньованими вікнами, сигналізацією та відеоспостереженням. Щоб підняти настрій нашим клієнтам, ми назвали такий комплект «Зомбі-апокаліпсис», і для сміху додали в список опцій збільшений запас туалетного паперу та подарункове видання Біблії», – розповів Гербут Радіо Свобода.

Як повідомляє видання Business Insider, PassivDom не єдина компанія у світі, яка використовує можливості 3D друку для будівництва домівок. Наприклад, стартапи Apis Cor, Dus Architects, Branch Technology також виготовляють домівки за лічені дні, але саме український стартап PassivDom став першим автономним екологічним та мобільним домом.

Компанія PassivDom презентує стартап на щорічній міжнародній виставці побутової електроніки International Consumer Electronics Show 2018:

  • Зображення 16x9

    ​Тетяна Савчук

    Приєдналася до Української редакції Радіо Свобода у 2017 році. Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин та дипломатії в Англо-американському університеті у Празі. Продюсерка соціальних мереж. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG