Очікуваний обмін полоненими
Обмін полоненими має відбутися 27 грудня – цю очікувану дату підтвердив Кремль, Київ та представники бойовиків. Позаду тривалі переговори з проблемних питань. Українська сторона сподівається, що процес не зірветься, і 74 українці ще до Нового року повернуться додому з окупованих територій. За це Київ готовий передати 306 осіб, які причетні до війни проти України чи обвинувачені в сепаратизмі. Загалом на окупованій території Донбасу російські гібридні сили утримуються 168 українців, і Україна домагатиметься звільнення усіх.
Новий центр боротьби за «владу» між бойовиками?
Ясинувата – в минулому один із найбільших залізничних вузлів України. А зараз – це прифронтова територія, яка перебуває під контролем бойовиків угруповання «ДНР», яке в Україні визнане терористичним. Півтора року тому місцеві жителі підняли бунт проти нав’язаного їм так званого «мера» Павла Губарєва. Чи стане Ясинувата вузлом нової кризи в окупації? І якими проблемами найбільше переймаються місцеві мешканці? Про це в ексклюзивному репортажі програми «Донбас.Реалії».
Український радянський уряд
Сто років тому – у грудні 1917-го – в Харкові за ініціативою більшовиків було створено перший український радянський уряд – Народний секретаріат. У Києві ще з літа 1917 року існував створений Центральною Радою український уряд – Генеральний секретаріат. Тож, створення альтернативного українського уряду означало поглиблення конфлікту між українською владою та більшовиками. Про ці події Радіо Свобода говорило з істориками Віталієм Скальським та Андрієм Здоровим.
Календар свят-2018
Після нового вихідного дня 25 грудня, українців чекають ще новорічні і ще одні різдвяні вихідні. Нині в Україні – 11 святкових неробочих днів на рік, але експерти закликають нарешті впорядкувати український календар свят і пропонують «очистити» його від «червоних дат», успадкованих від СРСР, скоротивши кількість вихідних і відмовитись від практики перенесення їх. Тож як виглядає календар-2018? Як його пропонують реформувати? Які свята можуть стати робочими днями? І навіщо це потрібно? Наша кореспондентка зібрала думки і позиції профспілок, церковних діячів, бізнесменів, а також порівняла, скільки днів на рік відпочивають в інших країнах світу.
Відпочивайте з користю!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.