Арбітраж і газ
«Нафтогаз» повідомив, що Стокгольмський арбітраж відхилив вимоги російської компанії «Газпром» щодо принципу «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009-2017 роки. У російському ж «Газпромі» заявили, що Стокгольмський арбітраж зобов’язав компанію «Нафтогаз України» сплатити два мільярди доларів простроченої заборгованості.
Тож ми вирішили поцікавитись в експерта з газових питань, голови Бюро комплексного аналізу та прогнозу Сергія Дяченка, як це рішення Стокгольмського арбітражу вплине на Україну надалі. За його словами, це означатиме, у першу чергу, що ще на два роки поновиться газовий контракт на вигідних умовах для України.
Про шпигуна, ціну на газ та реформи
Реформи рухаються, економіка в наступному році розвиватиметься, шпигунів вдається викривати – це ключові тези підсумкової прес-конференції прем’єра Володимира Гройсмана. Він вдавався в деталі, коли журналісти запитувати про децентралізацію, дерегуляцію та підвищення соціальних стандартів. І менш охоче коментував таємничу історію з підозрюваним у шпигунстві перекладачем Станіславом Єжовим та співпрацю України з МВФ. Про що ще говорив прем’єр і що пообіцяв українцям, читайте тут.
І якщо вже згадано про підозрюваного в державній зраді чиновника секретаріату Кабінету міністрів України Станіслава Єжова, то його вже взяли під варту до 17 лютого без права на заставу. За словами прем'єр-міністра, він не мав доступу до державної таємниці.
Якщо Ви ще не бачили підбірку фото, з ким із високопосадовців зустрічався Єжов, то вона за цим лінком.
Далі тезово про не менш важливі події минулої доби.
Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок у справі про напад на журналіста газети «Вєсті» В’ячеслава Веремія під час подій Євромайдану. Суд визнав винним обвинувачуваного у цій справі Юрія Крисіна, йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.
США запровадили санкції проти кримінальних авторитетів із Росії. У списку наводяться не тільки імена людей, а й їхні прізвиська. Серед них «Тайванчик», «Шакро Молодий» та інші.
А президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав документ, який легалізує операції з криптовалютами.
Саакашвілі збирається виїхати до Нідерландів?
Засідання щодо запобіжного заходу для колишнього очільника Одеської області Міхеїла Саакашвілі апеляційний суд Києва переніс на 3 січня. Сам Саакашвілі припускає, що під час свят українські та світові медіа не стежитимуть за його долею, тож українська влада зможе безперешкодно екстрадувати його. Прийняти Міхеїла Саакашвілі Нідерланди готові, заявив керівник МЗС цієї країни, оскільки Саакашвілі одружений із нідерландкою.
Метод Кастресани: як посадити президента-корупціонера
Гватемала і Україна – що може бути спільного між цими двома країнами? Наприклад, проблема корупції. 10 років тому Гватемалі таки вдалось суттєво знизити її рівень. А посприяло цьому створення в країні унікального органу – Міжнародної комісії проти безкарності, створеної з іноземців, про що домовився уряд Гватемали з Організацією Об'єднаних Націй. За кілька років роботи комісії під жорстким контролем ООН результати були приголомшливі – реформоване правосуддя і десятки високопосадовців за ґратами, включно з колишнім президентом республіки. Аналогом такого органу в Україні могло б стати Національне антикорупційне бюро – правоохоронний орган, створений після Революції гідності. Чого поки бракує? Що саме з гватемальського сценарію успіху могла би запозичити для себе Україна? Про це журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») поговорили з Карлосом Кастресаною, який три роки очолював комісію у Гватемалі.
«Українські Мальдіви»
«Українськими Мальдівами» називають Кінбурнську косу. Місце справді унікальне. З одного боку коси – Чорне море, з іншого – Дніпро-Бузький лиман. Споконвіку місцеве населення займалося риболовлею, з цього і жили цілий рік. От лише ловити рибу та креветку їм тепер заборонено. Чиновники перестали видавати дозволи. Тепер тут «процвітає» браконьєрство. Незаконний вилов приносить мільйонні прибутки. Хто займається браконьєрством і хто це все «кришує»? Про це дивіться у репортажі проекту #ВУкраїні.
Не спокушайтесь на злочин!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.