Доступність посилання

ТОП новини

«Мінськ» може почати працювати, але це може перенести війну на все тіло України – експерт


Домовленість про чергове перемир’я під час останнього в цьому році засідання тристоронньої контактної групи у Мінську не викликають довіри, а невизначеність у головному питанні – звільненні заручників і зовсім ставить хрест на переговорах, наголосив президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш. У свою чергу народний депутат Рефат Чубаров зауважив, що Україна завдяки «Мінську» виграла час для зміцнення збройних сил, тепер необхідно переходити на іншу формулу переговорів. А політолог Григорій Перепелиця наголосив, що поки Україна офіційно не визнає події на сході війною, миру на Донбасі не буде.

ЗАВАНТАЖИТИ

Мінські домовленості зайшли в глухий кут, а Росія не збирається їх виконувати, констатує народний депутат України Рефат Чубаров. Тому Україні варто переходити на іншу формулу переговорів, зауважує він.

Україна має наполягати, що для нас немає пріоритетів в питаннях відновлення територіальної цілісності, що для нас це єдина формула: і Донбас, і Крим
Рефат Чубаров

«Україна не має йти на те, щоб на першому етапі був Донбас, а в перспективі – Крим. Це те, що нам закидають деякі європейські політики, особливо ті, які вважають, що діалог з Путіним має продовжуватися за будь-яких умов. Україна має наполягати на формулі, яка має дуже чітко говорити, що для нас немає пріоритетів в питаннях відновлення територіальної цілісності, що для нас це єдина формула: і Донбас, і Крим. Так само в питаннях політв’язнів, ми не можемо йти по алгоритму, який нав’язує Москва. Я зараз не впевнений, що в питаннях щодо обміну є кримські політв’язні», – каже Чубаров.

За словами депутата, Росія не збирається йти з окупованих територій. Єдиний дієвий шлях відновити суверенітет – «глибокі санкції і міжнародна блокада в усіх напрямках», резюмував Чубаров. Усе інше – затягування процесу, додав він.

Безрезультатність у головному питанні

Не вірить в домовленість про чергове перемир’я і президент Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш.

Жодного перемир’я бойовики ще не дотримувалися. 31 грудня вони ще відпочинуть, а 1 січня з похмілля почнуть свою роботу
Сергій Гармаш

«Жодного перемир’я бойовики ще не дотримувалися. 31 грудня вони ще відпочинуть, а 1 січня з похмілля почнуть свою роботу. Поки не буде реального тиску на Росію – військового, дипломатичного, санкційного – результату не буде. Сьогодні в Києві імітують політичний процес, а за цей час майже 11 тисяч громадян загинули. І світ цього не помічає», – каже Гармаш.

За словами експерта, єдине виправдання «Мінську» – обмін «утримуваними особами», але, судячи з останніх переговорів, і ця їх частина є неефективною. Водночас, додав, якщо Мінськ таки почне працювати – це несе велику загрозу для України, зауважує експерт.

«Коли Україну все-таки змусять реалізувати політичну частину «Мінська». Це почнуть втілювати всерйоз після президентських виборів в Росії. «Мінськ» може почати працювати, але це може перенести війну на все тіло України», – каже експерт.

Щоб досягти результатів, Україна має визнати війну

Політолог Григорій Перепелиця переконаний, що жодні переговори не допоможуть припинити вогонь на території окупованого Донбасу, поки Україна визнає, що в країні триває війна.

Українська влада робить вигляд, що війни немає. Вони бояться навіть визнати, що Росія є агресором офіційно, в законодавчому плані
Григорій Перепелиця

«Українська влада робить вигляд, що війни немає і намагається домовитися з Росією. Вони бояться навіть визнати, що Росія є агресором офіційно, в законодавчому плані. Ви ж бачите, які маніпуляції йдуть з цим законом про деокупацію Донбасу. Тому для початку визнати, що ми перебуваємо в стані війни з Росією, і що у нас збройний конфлікт, як це записано в резолюції Генасамблеї ООН», – сказав експерт.

20 грудня у Мінську відбувся останній цього року 73-й раунд переговорів Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони домовилися про святкове перемир’я: оголосити черговий режим тиші з півночі 23 грудня 2017 року. А також – про необхідність провести обмін заручниками на Донбасі до свят, однак ані списків для обміну, ані термінів не було озвучено.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG