Доступність посилання

ТОП новини

Оголошений у розшук Саакашвілі оприлюднив під Радою свій план

Лідер «Руху нових сил», колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, якого оголосили у розшук, не прийшов на допит у СБУ.

Вранці, 6 грудня, він повідомив, що його намагалися витягнути з намету і побили його прихильників. Поліція ж повідомляє, що внаслідок розшукових дій постраждали 11 правоохоронців і 2 цивільних.

Радіо Свобода продовжує стежити за подіями у живому блозі та у прямих ефірах.

*****

Напередодні Саакашвілі затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ – «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності», але політика витягли з заблокованого авта силовиків його прихильники.

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив, що Саакашвілі направили підозру.

Народний депутат Юрій Дерев'янко вважає, що під час обшуку у Міхеїла Саакашвілі вкрали особисті речі, оскільки йому не вручили відповідні документи.

«Було викрадення особистих речей Саакашвілі, оскільки ніяких протоколів про обшук вручено не було, немає переліку вилучених речей», – цитує Дерев'янка «Українська правда».

Генеральний прокурор Юрій Луценко виступить у Верховній Раді.
Дивіться наживо:

Президент України у твіттері похвалив роботу Генпрокуратури та СБУ.

«Ми даємо відсіч профінансованій з Москви гоп-компанії», – написав він.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що лідер «Руху нових сил» Міхеїл Саакашвілі отримав півмільйона доларів від бізнесмена Олександра Курченка, який переховується в Росії. Саакашвілі ці звинувачення відкидає.

Міхеїл Саакашвілі не надто ввічливо відповів журналісту BBC Джонові Фішеру, який звернувся до нього за коментарем.

«Get lost», –​ сказав політик, що означає «щезни» або «відвали».

Журналіст опублікував відео у своєму твіттері.

Це не перший випадок, коли у Саакашвілі не складається спілкування із пресою. Раніше його закликали вибачитися перед журналістками Христиною Бондаренко та Тетяною Даниленко, яких він звинувачував у зв'язках із адміністрацією президента та «роботі за темниками Банкової».

Адріан Каратницький
Адріан Каратницький

«Саакашвілі є ворогом Росії, але він не є ворогом потоків фінансування з Росії».

Таку думку в інтерв’ю «Голосу Америки» висловив Адріан Каратницький, експерт аналітичного центру Atlantic Council (Вашингтон, США).

Він вважає, що оприлюднення записів начебто Міхеїла Саакашвілі і бізнесмена-утікача Сергія Курченка, де вони нібито домовляються про співпрацю, може стати найбільшим наклепом в історії незалежної України. Якщо ж записи справжні, то це може дискредитувати весь рух, який згуртувався навколо Саакашвілі, і навіть тих депутатів, які, можливо, і не знали про такі потоки фінансування.

Читайте інтерв'ю з експертом тут.

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що силовики, які 5 грудня затримували екс-очільника Одещини Міхеїла Саакашвілі, мали право відкривати вогонь на ураження. Вони не зробили цього, бо «ми думаємо про державу», – сказав Луценко із трибуни Верховної Ради

Генпрокурор вкотре закликав лідера «Руху нових сил» прийти на допит:

«Якщо він хоча би чоловік, хоч трошки любить Україну, він має прийти на вулицю Володимирську і дати свідчення».

На запитання депутата Борислава Берези, що буде робити ГПУ далі, адже місцезнаходження Саакашавілі, якого оголошено у розшук, відоме, Луценко відповів: «Вся оперативна відповідальність за затримання апатрида Саакашвілі лежить на МВС та СБУ».

Луценко висловив упевненість, що допит таки відбудеться.

Міхеїл Саакашвілі у розшуку, однак всі знають, де він перебуває. Ось як жартують про цю ситуацію у твіттері.

Журналіст Роман Цимбалюк вважає, що Саакашвілі не має і не матиме масової підтримки в Україні.

«Його лозунги лагяють на надто сприятливий ґрунт. Чинна команда виграла вибори під лозунгами боротьби з корупцією, а успіхів у цій сфері недостатньо», – написав Цимбалюк у Facebook.

У наметовому містечку зараз спокійно, віче анонсували на 18.00. У соцмережах продовжують стежити за ситуацією та коментувати її.

«Невловимий Саакашвілі» потроху стає мемом.

«Скільки вірьовочці не витись, вона все одно приведе до слідчого».
Так генпрокурор Юрій Луценко прокоментував ситуацію навколо Саакашвілі.

В ефірі програми «Ваша Свобода» говоримо про те, як ситуацію із Саакашвілі сприймають на Заході.

Посли країн «Групи семи» закликали усіх учасників подій, пов’язаних зі справою Саакашвілі, поважати конституційний лад України та уникати дестабілізаційних дій.

«Ми знаємо, що пана Саакашвілі затримали, і протести продовжуються. Ми уважно слідкуємо за розвитком ситуації. Закликаємо всіх повністю поважати і підтримувати конституційний лад та правову систему в Україні, дотримуватися прав та обов’язків мирного протесту та утримуватися від спроб дестабілізації. Ми також очікуємо, що
розслідування буде проведено оперативно та у відповідності до юридичних зобов’язань України», – мовиться у заяві, оприлюдненій на сайті італійського посольства.

Обстановка біля Маріїнського парку ось така:

Міхеїл Саакашвілі опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі дані про 13 людей, які, за його словами, постраждали під час сутичок із правоохоронцями сьогодні вранці. У декого із них, стверджує Саакашвілі, діагностували струси мозку, а одна людина отруїлася сльозогінним газом.

Підтвердження цієї інформації з інших джерел немає.

Поліція станом на 10 ранку повідомила про 11 потерпілих співробітників, які проводили розшукові дії, і ще 2 цивільних.

Щодо 8 депутатів, які буцімто допомагали лідеру «Руху нових сил» Міхеїлу Саакашвілі уникнути правосуддя у вівторок, вже відкриті кримінальні провадження. Про це заявляв генеральний прокурор України Юрій Луценко. Радіо Свобода розпитала кількох із цих депутатів, що вони думають про такі звинувачення.

Тим часом журналіст Євген Положій вважає, що «тактична мета Саакашвілі і К – розвалити парламентську коаліцію і запустити дострокові вибори ВР і президента, при тому парламентські вибори мусять відбутися раніше за президентські».

У Грузії прихильники і противники колишнього президента Міхеїла Саакашвілі готуються до його можливої екстрадиції.

Опозиція анонсує масові акції протесту, якщо він все ж таки опиниться у тбіліській в’язниці.

Але незрозуміло, чи зацікавлена нинішня влада Грузії в екстрадиції Саакашвілі.

Детальніше пояснюємо тут.

Саакашвілі заявив, що почуває себе як легендарний фокусник Гаррі Гудіні, бо той «умів вивільняти руки з наручників».

Водночас він попередив, що наручники «скоро одягнуть на Петра Порошенка», причому зроблять це ті самі співробітники СБУ, які прийшли вранці 5 грудня його заарештовувати.

Раніше Петро Порошенко прокоментував ситуацію, що склалася навколо Михеїла Саакашвілі так: «Я думав, що мене важко чимось здивувати, але те, що вчора почула вся країна, шокувало всіх... Звісно. Дякую СБУ і Генпрокуратурі за професійну роботу щодо захисту національних інтересів і державності».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG