Доступність посилання

ТОП новини

Оголошений у розшук Саакашвілі оприлюднив під Радою свій план

Лідер «Руху нових сил», колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, якого оголосили у розшук, не прийшов на допит у СБУ.

Вранці, 6 грудня, він повідомив, що його намагалися витягнути з намету і побили його прихильників. Поліція ж повідомляє, що внаслідок розшукових дій постраждали 11 правоохоронців і 2 цивільних.

Радіо Свобода продовжує стежити за подіями у живому блозі та у прямих ефірах.

*****

Напередодні Саакашвілі затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ – «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності», але політика витягли з заблокованого авта силовиків його прихильники.

Зранку 5 грудня біля будинку в центрі Києва, на вулиці Костьольній, у якому живе лідер «Руху нових сил» Міхеїл Саакашвілі, людно: силовики увійшли до його помешкання для обшуку. Сам Саакашвілі перебрався на дах, де, за повідомленнями, погрожував стрибнути, якщо його спробують затримати. Врешті його відвели з даху і, як інформували його юристи, оголосили підозру і затримали. Тим часом унизу зібралися прихильники Саакашвілі, які перешкоджають силовикам вивезти його. Генпрокурор Юрій Луценко, який не прибув 4 грудня до США на міжнародний форум щодо повернення викрадених активів, зокрема, і з України, має опівдні дати прес-конференцію.

А тепер про все це буде детальніше.

Пряма трансляція Радіо Свобода з місця подій:

Суто офіційно:

Крім того, пишуть агентства, фракція «Блоку Петра Порошенка» у Верховній Раді України попросила генпрокурора Юрія Луценка о 16.00 доповісти в парламенті з приводу ситуації навколо затримання Міхеїла Саакашвілі, а також та фінансування акції біля парламенту, яку веде в першу чергу його політсила, «Рух нових сил». Про це сказав журналістам заступник голови фракції «БПП» Сергій Березенко.

«Ми попередньо знаємо, що на сьогодні розкриті Службою безпеки і ГПУ джерела фінансування так званого «Міхо-майдану». Я думаю, що ті люди, які фінансують цей майдан, будуть серйозним сюрпризом як для преси, так і для всієї України», – наводить слова Березенка агентство «УНІАН».

На запитання, чи саме через цю заяву Луценко не поїхав до США на Глобальний форум з повернення активів, Березенко відповів ствердно.

А голова фракції «БПП» Артур Герасимов закликав запросити до парламенту на вечірнє засідання зі звітами керівників усіх імовірно причетних силових відомств – не тільки Генпрокуратури, а й СБУ, Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За його словами, які наводить сайт «Блоку Петра Порошенка», це необхідно «з урахуванням того, що сьогодні отримані докази фінансування протестних акцій Саакашвілі представниками команди Віктора Януковича, зокрема, олігархом Курченком».

Журналіст, дописувач Радіо Свобода Крістофер Міллер повідомляє, що операція з Саакашвілі перетворилася на безлад: його прихильники змогли забарикадувати вулицю, і авто з затриманим не може виїхати. «Юрба зростає», – пише журналіст.

Цей допис поширює український журналіст Максим Еріставі і додає коментар англійською: «Ось вам стратегія президента України Порошенка: треба відволікти світ від твоїх намагань демонтувати антикорупційне агентство? Затримай Саакашвілі, влаштуй цирк».

Він має на увазі останні суперечки між СБУ і ГПУ, з одного боку, і НАБУ з іншого. Існує думка, що розкриття першими двома відомствами операції останнього, заявленої як операція викриття хабарництва, має на меті зашкодити НАБУ як антикорупційному органові. Існує й інша думка: що НАБУ в перебігу своєї операції порушило закон (так каже генпрокурор) і що «ці люди (НАБУ) не є апріорі більш чесними або більш ефективними, ніж їхні колеги у СБУ чи ГПУ, з огляду на це, краще було би прискіпливо слідкувати за діяльністю антикорупціонерів, а не підтримувати їх із захватом та відданістю спортивних уболівальників» (це слова відомого експерта зі США Адріяна Каратницького).

Але повернімося до Саакашвілі. Із приводу допису Крістофера Міллера про блокування авта силовиків є й інші коментарі – наприклад, такі: «Уявіть, щоб люди витворяли таке в ЄС чи у США. Поліція в Україні надто вже добра».

Повторимо наш прямий стрім:

Тим часом у соцмережах продовжують поширювати думку, що фінансування діяльності Міхеїла Саакашвілі проти нинішньої влади України може бути пов’язане з Сергієм Курченком, якого називали «гаманцем» колишнього президента Віктора Януковича і його влади. В ГПУ кажуть, що «Курченко вмотивовано підозрюється у створенні злочинної організації, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, ухиленні від сплати податків та вчиненні інших злочинів», сам він, за повідомленнями, нині переховується в Росії.

Генпрокурор Юрій Луценко тим часом уже почав свою прес-конференцію.

І пряме відео від кореспондентки Радіо Свобода

Іще до початку прес-конференції Юрія Луценка у Кремлі поспішили відхреститися від Міхеїла Саакашвілі:

Це ж російське державне агентство «РІА Новості» вважає ситуацію навколо Саакашвілі головною для Росії новиною: повідомлення на цю тему стоїть на провідному місці на сайті, трансляція «пришпилена» першою у твітері агентства.

Передаючи слова Юрія Луценка, російське агентство бере слово «докази» в лапки…

У Грузії Перший канал Грузинського громадського телебачення передає пряму трансляцію Радіо Свобода

У протистоянні біля будинку Саакашвілі тим часом сталося вже кілька сутичок, силовики вдавалися до подразливого газу: люди далі блокують виїзд машини з затриманим Саакашвілі

У поліції повідомили, що в сутичках уже є кілька потерпілих із обох боків. Обіцяють затримати жінку, що розбила скло поліцейської машини. «Деякі громадяни перешкоджають діяльності ГПУ, які проводять слідчі дії. Але в центрі міста достатньо поліцейських і нацгвардійців, аби забезпечити публічний порядок та безпеку», – повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України.

Авто з розбитим склом
Авто з розбитим склом

Жінки взагалі були активними в перебігу протистояння

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG