Народний депутат Ігор Артюшенко переконаний: «Якщо Саакашвілі хоче бути політиком і боротися за правову державу Україну, має найближчим часом прийти на допит у прокуратуру і в суді доводити свою чисту біографію».
Про це він заявив у ефірі програми «Ваша Свобода»:
До слова, 6 грудня о 9:00 СБУ чекає Міхеїла Саакашвілі на допит.
З'явиться він на нього чи ні? Ви можете залишити свій проноз тут:
Продовжуємо слідкувати за ситуацією, а поки підготували для вас короткий підсумок сьогоднішніх подій навколо Міхеїла Саакашвілі, якого, зокрема, звинувачують у співпраці з Сергієм Курченком.
Які докази і що буде далі? Відповіді тут.
Експерт аналітичного центру Atlantic Council (Вашингтон, США) Адріан Каратницький вважає, що «оприлюднення записів начебто екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі і Сергія Курченка – де Саакашвілі начебто домовляється з ним про співпрацю – стане, або найбільшим наклепом в історії незалежної України, або ж Саакашвілі піддався спокусі, щоб профінансувати революцію і став жертвою власного незламного прагнення до влади і впливу на політику».
У будь-якому випадку, наголошує експерт, це «матиме дуже великі наслідки для політичних конфігурацій в Україні».
Міхеїл Саакашвілі заявив, що не знає, хто такий Сергій Курченко: «Я взагалі не знаю, хто такий Курченко. Я з ним не спілкувався, я не знаю як він виглядає і у мене немає нічого спільного».
За словами Саакашвілі, Петро Порошенко надсилав до нього Грановського, «який прямо погрожував, що якщо я не заберуся із країни, якщо я не припиню говорити про корупцію (особливо у військовій сфері), то вони створять компромат, якщо його немає, і вони все викинуть по лінії СБУ».
Народний депутат Мустафа Найєм, коментуючи плівки, оприлюднені генпрокурором, наголошує, що «Міхеїлу Саакашвілі та його команді необхідно дати вичерпні відповіді на всі питання, що виникають», адже «фінансування Курченка» – випадок, коли не хочеться гадати».
Водночас, на думку політика, «зводити все, що відбувається до одного прізвища – Саакашвілі – не варто».
Тим часом прихильники Саакашвілі готуються ночувати на площі.
Позафракційний народний депутат Віталій Купрій про оприлюднені генпрокурором плівки, які нібито доводять зв'язок Міхеїла Саакашвілі та Сергія Курченка: «Якщо послухаєте, як йде розмова представника Курченка і начебто людини з оточення Саакашвілі, то чути, як одна провокує іншу, короткі терміни запитань, вимагає відкриту розмову. Я вже з таким зіштовхувався декілька разів. Тобто Порошенко зініціював це, Путін підтримав, а наші спецслужби могли таке зробити. Якщо це не автентичне, змонтоване, тоді за це Луценка під суд треба віддавати відразу».
Детальніше – у ефірі програми «Ваша Свобода»:
Ось якого спікера помітили на мітингу Міхеїла Саакашвілі біля Верховної Ради:
Головний редактор видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва про сьогоднішню ситуацію з Міхеїлом Саакашвілі: «Влада намагалася показати силу, а влаштувала черговий цирк шапіто. Влада в Україні слабка як ніколи і лежить під ногами».
Про плівки, оприлюднені генпрокурором, висловилась і народний депутат Світлана Заліщук.
«Гроші Курченка означали би не просто зраду, а повний підрив перспективи антикорупційної боротьби в цій країні, який так вигідний президенту», – наголошує вона і вважає, що Міхеїл Саакашвілі повинен «детально відповісти про фінансування своєї сили».
Водночас, на думку Заліщук, «в умовах, коли у влади не може цю довіру до себе збільшити, ситуація з грошима Курченка дозволить їм відвернути увагу від ключових корупційних справ у країні».
А ось і новий поворот подій.
Тепер Міхеїла Саакашвілі просять оголосити у розшук.
Відповідну постанову ГПУ передала поліції.
Завтра – 6 грудня – о 9:00 СБУ чекає Міхеїла Саакашвілі на допит.
Прийде чи не прийде він туди – ось головне питання, яке наразі хвилює усіх.
Ну, а в соцмережах момент виведення Міхеїла Саакашвілі з даху вже став справжнім мемом.
Користувачі жартують ось так:
Так:
І навіть так:
Політтехнолог Тарас Березовець про оприлюдненні генпрокурором плівки: «У будь-якому випадку, факти, які навів Луценко, просто вбивчі. І на цьому закінчиться не одна політична кар'єра в країні».
Серед депутатів, щодо дій яких стосовно Михеїла Саакашвілі, за словами генпрокурора, слідство має дати оцінку – Ігор Луценко, Юрій Дерев’янко, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Олег Петренко, Юрій Левченко, Сергій Лещенко та Віктор Чумак.
«Звичайно, я зараз не можу говорити про будь-які підозри. Слідство обов’язково запросить згаданих народних депутатів і дасть оцінку їхнім діям, які призвели до втечі з-під варти людини, яка обґрунтовано має отримати підозру в скоєнні особливо тяжкого злочину проти українського народу та української держави», – заявив Юрій Луценко.
І знову повернемося до виступу очільника ГПУ у парламенті.
Юрій Луценко з трибуни Верховної Ради вибачився через дії правоохоронної системи стосовно Міхеїла Саакашвілі.
Раптом ви щось пропустили у сьогоднішніх подіях чи досі не можете розібратись, що ж таки сталося, маємо для вас коротке відео, яке пояснить все усього за 30 секунд.
Тим часом прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за статтею про «втручання в діяльність працівника правоохоронного органу» стосовно низки народних депутатів, які перешкоджали правоохоронцям затримувати Міхеїла Саакашвілі (про яких саме парламентарів йдеться, наразі невідомо).
Проведення досудового розслідування доручили управлінню СБУ в Києві та Київській області.
До слова, генпрокурор Юрій Луценко теж зробив заяву з цього приводу з трибуни Верховної Ради:
Генеральний прокурор Юрій Луценко у Раді заявив, що «через 24 години правоохоронна система зробить все, щоб заарештувати Саакашвілі або він може добровільно прийти до слідчого».
А ось і відео:
Низка засобів інформації з посиланням на речницю поліції Києва Оксану Блищик повідомляє, що поліція затримала у зв’язку з подіями навколо спроби затримання Міхеїла Саакашвілі дев’ять осіб, які блокували дії силовиків, частину їх уже відпустили.