Доступність посилання

ТОП новини

«Вода Донбасу»: водопостачання у Красногорівці не буде ще щонайменше два дні


У Красногорівці призупинене водопостачання
У Красногорівці призупинене водопостачання

П'ятий день в місті Красногорівка немає водопостачання – насосну станцію відключили через обстріли, а резервних резервуарів поблизу міста немає. Ремонтні бригади вже почали роботу з ліквідації наслідків обстрілів на насосній станції першого підйому Південно-Донбаського водопроводу в районі Ясинуватої. Проте поки що воду жителі Красногорівки беруть або зі свердловин, або отримують від місцевої влади.

Для ремонту насосної станції потрібно щонайменше два дні, каже виконувач обов’язків генерального директора «Води Донбасу» Олександр Євдокімов. Працювати вночі там неможливо через обстріли, тому ремонтники перебувають на насосній станції тільки в світлий час доби.

«Відновили дві лінії електропостачання, подали напругу на станцію. В нас вогнем пошкоджено трансформатор, зараз ремонтні бригади працюють над ним, а також налагоджують акумуляторну батарею для оперативного управління токами в мережі», – повідомив Євдокімов.

Він наголосив, що прогнози роботи важко – після закінчення цього ремонту інженерам треба буде завезти півтори тонни масла для трансформатору, провести випробування і перевірити інші елементи насосної станції.

Бочка з водою біля ВЦА в Красногорівці
Бочка з водою біля ВЦА в Красногорівці

Після попередньої зупинки 8 червня, насосна станція пропрацювала менше одного дня. Роботу відновили 9 червня близько 12 години дня. Через годину там знову почалися обстріли, а о 23.20 артилерія пошкодила обладнання, розповів Євдокімов.

Красногорівка без водопостачання (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Просимо місцевого жителя відкрити крани в його квартирі.

«Ось води немає, трохи тече і все. Крани пусті, вже п’ять днів немає», – каже Євген Сердюков, який живе неподалік від військово-цивільної адміністрації Красногорівки. Керівник адміністрації Олег Леванчук каже, що в деяких районах водопостачання днями відновилося, але лише на кілька годин.

Керівник адміністрації Красногорівки Олег Леванчук
Керівник адміністрації Красногорівки Олег Леванчук

«Вчора ще була вода, не по всьому місту, але на околицях ще була. Ситуація зараз стабілізувалася, разом із Мар’їнською адміністрацією ми склали графік підвозу води до міста. Крім служби з надзвичайних ситуацій нам допомагає з водою «Адра», міжнародна організація, і «Людина в скруті», чеська організація, вони везуть воду з Карлівки», – доповів Леванчук.

Воду возять у пляшках на велосипедах
Воду возять у пляшках на велосипедах

Щодня 25 кубометрів питної води жителі міста отримують від органів влади і близько 15 кубометрів – від церков і громадських організацій. У місті стоїть 7-8 великих баків для води, які представники місцевої влади наповнюють водою, яка придатна для пиття після кип’ятіння. Як розповіли місцеві жителі, ці баки на вулицях з’явилися не через відключення – вони в Красногорівці стоять постійно, хоча останнього разу відключення води було ще в 2014-2015 роках.

Жінка набирає воду біля свердловини в Красногорівці
Жінка набирає воду біля свердловини в Красногорівці

Деякі жителі міста по воду ходять не до каністр, а до свердловин. Зокрема, ті, які живуть в найближчому до фронту районі, мають дуже глибоку артезіанську свердловину. Її глибина перевищує сотню метрів, розповідає місцева жителька Ірина, а зробили свердловину ще в 2014 році українські військові. Зараз тут встановили генератор, який спрощує користування криницею. Воду з цієї свердловини можна пити, говорять місцеві, якщо дати їй трохи відстоятися – вона містить багато соди.

Черга біля свердловини в центрі міста
Черга біля свердловини в центрі міста

Ще одна свердловина – майже в центрі міста поблизу церкви, зроблена за сприянням міжнародних організацій, зокрема ЮНІСЕФ. Проте вона не така глибока, і воду з неї використовують лише як технічну, розповіли Радіо Свобода люди в черзі. Щоб набрати собі кілька каністр води, доводиться стояти по півгодини, а іноді й довше.

Скарги на водопостачання у місцевих жителів були ще до відключення. Ще з 2015 року з кранів у них ллється технічна вода. Водопровід від Донецької фільтрувальної станції, по якому в Красногорівку до війни поступала питна вода, був пошкоджений обстрілами. У «Воді Донбасу» говорять – іншу воду поставляти в місто неможливо технічно, а місцеві жителі скаржаться – вода зелена і смердить.

У адміністрації міста стверджують, що знають про цю проблему і навіть підготували проект зі створення для двох міст, Мар’їнки і Красногорівки, окремої фільтрувальної станції. Проект було передано в обласну військово-цивільну адміністрацію близько 2 місяців тому, а початок робіт, за словами Леванчука, можна чекати в листопаді. Проте голова військово-цивільної адміністрації з посиланням на результати експертизи стверджує: вода з кранів придатна для пиття після кип’ятіння.

  • Зображення 16x9

    Донбас.Реалії

    Донбас.Реалії – проєкт для Донбасу та про Донбас по обидва боки лінії розмежування. З 2014 року ми створюємо та добуваємо унікальний контент – ексклюзиви з окупованих міст і лінії фронту, відео й фото, мультимедійні репортажі, розслідування, радіо та телепрограми. 

    У соцмережах:

    – Facebook

    – Telegram

    – Instagram

    – Twitter

    – Телепроєкт Донбас Реалії на YouTube

    – Радіо Донбас Реалії на YouTube

  • Зображення 16x9

    Михайло Штекель

    Журналіст. Працюю в медіа-сфері з перервами із 2003 року. В 2013 році спробував переїхати з рідної Одеси до Києва, писав про Революцію гідності, анексію Криму і знімав війну на Донбасі. У 2017-му повернувся до Одеси – міста непростого, але вкрай цікавого. Навчався на філософському факультеті, тому маю слабкість до довгих текстів. На Радіо Свобода працюю з 2014 року. Пишу, фотографую, знімаю, спілкуюсь із людьми.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG