Доступність посилання

ТОП новини

Що отримують українці від безвізового режиму?


Український біометричний паспорт відкриває Європу
Український біометричний паспорт відкриває Європу

Відтепер кожен громадянин України з біометричним паспортом, маючи при собі запрошення, страховий поліс, зворотний квиток та підтвердження броні готелю може в будь-який зручний час перетнути кордони країн Європейського союзу. Але окрім полегшення туристичних поїздок, безвізовий режим надасть українцям і інші переваги.

«Безвіз» – це в першу чергу можливість вільно подорожувати європейськими кордонами. Втім, свобода пересування – це не єдина перевага безвізового режиму з Європейським союзом. Відкриті кордони позначаться на багатьох сферах життя, зазначає голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко.

Ганна Гопко
Ганна Гопко
«Безвіз» є стимулом для пожвавлення авіа-, залізничних перевезень, розвитку туризму, бізнесу
Ганна Гопко

«Безвіз», крім фундаментальної свободи пересування, він також є важливим в економічному аспекті, оскільки він є стимулом для пожвавлення авіа-, залізничних перевезень, розвитку туризму, бізнесу. Ще можна говорити про інтеграцію, щодо митного Європейського союзу – як один з варіантів для посилення і нарощення потенціалу для економічної торгівлі», – каже Ганна Гопко.

На бізнесовому аспекті впровадження скасування віз з європейськими країнами наголошує і науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. На його думку, безвізовий режим урівнює конкурентні можливості громадян України. Це стосується не тільки бізнесу, а й науковців, водіїв та інших людей, яким потрібно відвідувати європейські країни не заплановано. Раніше організатори різних конференцій та виставок уникали запрошувати на них представників з України, бо не хотіли допомагати в обтяжливому процесі оформлення візи. Тепер же українські вчені зможуть без проблем відвідати будь-які закордонні заходи і представити Європі українську науку, вважає експерт.

Олександр Сушко
Олександр Сушко

Окрім того, безвізовий режим став поштовхом до змін і всередині країни. Зокрема, важливим кроком в наданні більшої захищеності кожному громадянину Олександр Сушко називає впровадження біометричних паспортів.

Біометричні паспорти значно більш захищені, це означає, що значно меншим є ризик порушення прав людини, пов’язаного із викраденням чи підробкою документів
Олександр Сушко

«Ті ж самі біометричні паспорти, які українці почали отримувати завдяки підготовці до безвізового режиму. Вони значно більш захищені, фактично немає жодного зафіксованого факту підробки такого паспорта. Це означає, що значно меншим є ризик порушення прав людини, пов’язаного із викраденням чи підробкою документів. А такі проблеми були досить частими в минулому», – зазначає Олександр Сушко.

Безвізовий режим не дає права влаштуватися на роботу, поїхати в Європу на навчання, чи перебувати за кордоном довгий час, але він дає можливість встановити нові контакти та краще вивчити певну країну, зазначає аналітик громадської організації «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька.

Безвізовий режим може сприяти збільшенню трудових мігрантів за рахунок появи нових контактів між людьми
Катерина Кульчицька

«Людина, насправді, може поїхати навіть до своїх родичів у гості на два тижні і познайомитись з потенційним роботодавцем, повернутися назад в Україну, оформити всі необхідні для легалізації документи і поїхати за кордон, вже маючи національну візу, працевлаштуватися. Безвізовий режим може сприяти збільшенню трудових мігрантів саме за рахунок появи нових контактів між людьми», – каже Катерина Кульчицька.

Українці відсвяткували «безвіз» (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Позитивні зміни від впровадження «безвізу» будуть помітні не лише одразу після його впровадження, а й згодом. Основні переваги безвізового режиму асоційований експерт у сфері європейської безпеки Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олена Снігир розглядає в довгостроковій перспективі. Безвізовий режим дає змогу молоді познайомитися з різними країни та обрати для себе майбутнє. Окрім цього, українці долучаться до культурного європейського простору та презентують європейцям себе, вважає Олена Снігир.

Олена Снігир
Олена Снігир
Розбудова спільного простору на основі спільних цінностей – це набагато цінніше
Олена Снігир

«Це призведе саме до культурного обміну. От міжлюдські контакти. Це культурний обмін, це гуманітарний обмін, це розуміння один одного, це побудова спільного ціннісного простору. Українцям це допоможе зрозуміти, що ж таке насправді європейські цінності, європейський простір. Розбудова спільного простору на основі спільних цінностей – це набагато цінніше. Окрім того, їдучи туди, українці будуть себе презентувати. Європейці матимуть змогу більше контактів отримати і відкрити для себе Україну», – зазначає Олена Снігир.

Але не всі експерти бачать подібні райдужні перспективи впровадження «безвізу». Безвізовий режим не робить Україну ближчою ані до членства в Євросоюзі, ані навіть ближчою до європейських стандартів, але він має важливе символічне значення для українців, каже експерт з міжнародних відносин Микола Капітоненко.

Микола Капітоненко
Микола Капітоненко
«Безвіз» людям дасть надію на те, що Україна стане частиною Європи не тільки географічно
Микола Капітоненко

«Безвіз» людям дасть надію на те, що Україна стане частиною Європи не тільки географічно, але й ціннісно, політично, соціально і культурно», – каже Микола Капітоненко.

Скасування віз експерт вважає менш важливим за те символічне значення, яке має для України безвізовий режим.

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG