Доступність посилання

ТОП новини

Як українці відреагували на заяву Собчак (огляд соцмереж)


Ксенія Собчак, фото 2015 року (зараз вона має вже зовсім не такий вигляд)
Ксенія Собчак, фото 2015 року (зараз вона має вже зовсім не такий вигляд)

Критика рішення президента України Петра Порошенка про заборону російських ресурсів російською журналісткою Ксенією Собчак, що намагається позиціонувати себе як ліберальна опозиціонерка до Кремля, викликала чималу реакцію в соціальних мережах в Україні.

На заяву росіянки відреагував, зокрема, український політикум. Народний депутат Мустафа Найєм наголошує, що Євромайдан, на який посилається Собчак, обходився без соціальних мереж: «Хотілося б передати Ксенії Собчак, що пафос її звернення щодо «ВКонтакте», який зашкалює, м’яко кажучи, недоречний. Не те, щоб я все знав про соцмережі і революції, але конкретно #Євромайдан, на який вона так наполегливо посилається, починався, координувався і спокійно обходився «Фейсбуком» і «Твіттером». Думаю, мало що про «ВКонтакте» чули й у Тунісі, Ємені, Єгипті та інших країнах «Арабської весни»».

І додає: «Щодо іншого, не стану коментувати те, з чим ми і так тут усі згодні. Слава Богу, в Україні вистачає впливових журналістів та експертів, які більш компетентно і не такими загальними фразами регулярно розкладають весь масштаб проблем економіки, корупції, судів і т. ін.».

Тим часом радник голови МВС Зорян Шкіряк закликає: «менше галасу і надання уваги цій надуманій істерії» – та зазначає, що українців не треба повчати: «Стоп! На мій погляд, щось забагато уваги приділяється заявам деяких російських лібералів, що лунають «із-за порєбріка». Це стосується і Собчак, і Навального. Зокрема, в частині їхніх обурень щодо блокування Україною «ВК» і «ОК». Історія свідчить, що будь-яка російська демократія закінчується там, де починається «українське питання». Імперське прагнення поневолення України у них у крові. Такий сумний діагноз переважної більшості російського суспільства, незалежно від соціального статусу і політичних вподобань».

Особливу увагу заява привернула представників медіа-середовища.

Українська журналістка і телеведуча Мирослава Барчук також висловлює здивування, чому так «Занадто боляче реагує фейсбук на Ксенію Собчак».

«Я не розумію, чому скільки агресії і матюків? Яка причина такої уваги? Ксенія моральний авторитет? Вона що, Ангела Меркель чи хоча б Бріджит Брінк? Яка її роль для нас? Яка вага її слів? Я думаю, це втягненість в російську ментальну орбіту, невротична залежність від оцінок росіян, потреба їхнього визнання і підтримки, тобто інерція провінційності», – зазначає вона.

А журналіст Віталій Портников порадив Ксенії Собчак звернутися до «іншого президента»: «А мадам Собчак я б порадив продовжити свою видатну пропагандистську кар’єру зверненням до іншого президента – Рамзана Ахметовича Кадирова. Бажано в тому ж тоні».

«Головна проблема Ксенії Анатоліївни в тому, що вона у своєму зверненні до Петра Олексійовича намагається виступити з позиції «совісті нації», забуваючи про те, що нації по обидва боки кордону вже різні», – дописує Павло Казарін.

Журналістка Соня Кошкіна зазначає, що лише український народ має судити українського президента та оцінювати жертви Революції гідності: «Послухайте, це наш Президент! Хай він тричі не має рації, недоладний і взагалі такий-сякий, але це нам, лише нам – українському народові – про це судити! Нам і нікому іншому. Не «російським ліберальним журналістам» – точно. Не «російським ліберальним журналістам» оцінювати жертви Революції гідності; не їм філософствувати про добровольчі батальйони».

Олена Трибушна на своїй сторінці у фейсбуці опублікувала відкрите звернення до росіянки: «Так ось, Ксеніє Анатолієвно. Так вже алогічно влаштований український народ, який, як ви висловилися, славиться своєю непокорою та гумором, що коли наших б’ють, то ми не розбігаємося, а біжимо захищати цих наших. В тому числі, якщо цей «наш» – це наш президент, список претензій до якого в нас самих великий», – пише журналістка.

Свою думку про ситуацію виклав й заступник генерального директора телекомпанії ATR Айдер Муждабаєв:

Сергій Руденко запитує: «Чому ми повинні на це реагувати?»

Російському військовому журналістові Аркадію Бабченкові соромно за слова Собчак:

Не оминуло цю тему й експертне середовище. Київський політолог Євген Магда вважає, що «не варто перебільшувати» і взагалі реагувати на слова тієї, яка «взагалі ХТО???»:

Політтехнолог Тарас Березовець називає Собчак «ідеальним патерном ліберального ватництва з купою штампів і нерозуміння реалій України». І додає: «Що не дивно, якщо формувати думку про поточні події в Україні з ефіру «Дождя». Інакше б люба Ксенія не несла відвертої нісенітниці про те, що 25 млн користувачів «ВКонтакте» та «Одноклассников» разом вийдуть на Майдан палити шини та скидати владу».

«Пропустив, що сказала Собчак. Ну, по сварках у «Фейсбуці» бачу, що щось сказала, а що саме, незрозуміло. І спіймав себе на тому, що нецікаво», – пише політолог Кирило Сазонов.

Політолог і засновник «Українського інституту майбутнього» Юрій Романенко закликає не слухати «рохкання російського лібералізму».

Тим часом правозахисник Сергій Наумович пише, що Собчак зірвала «джекпот».

  • Зображення 16x9

    Наталія Петрук

    Більдредактор. Закінчила Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. На Радіо Свобода працюю з 2017 року. 
     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG