Компанія «Інтер медіа груп» виступає категорично проти ухвалення закону про квоти української мови на телебаченні.
«Ми категорично проти цього закону, який практично забороняє використання в телевізійному ефірі України будь-які мови, крім української. І питання не в ставленні до мов – української чи російської. Питання в ставленні до прав людини», – йдеться у заяві компанії.
В «Інтер медіа груп» вважають, що цей закон порушить права мільйонів громадян України, для яких російська мова є рідною, а також він порушить права носіїв інших регіональних мов.
«Цей закон вносить розкол в суспільство, нагнітає і без того напружену обстановку. Ми сподіваємося, що депутати не ухвалять закон у другому читанні. Крім усього іншого, цей закон не сприяє розвитку українського телебачення. Навпаки, він завдасть серйозної шкоди», – додають в компанії.
16 березня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект про квоти української мови на телебаченні.Законопроект пропонує встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме: не менше ніж 75% від загальної тривалості всіх передач новин.
У законопроекті зокрема пропонується встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менш як 75% протягом доби; для відповідних телеорганізацій регіональної й місцевої категорій мовлення встановити обов’язкову частку на рівні 50%.
Раніше президент України Петро Порошенко назвав «неприпустимо малою» частку української мови в ефірах українських телеканалів.
До складу Inter media group входять телеканали «Інтер», «Інтер+», НТН, К1, К2, «МЕГА», «Піксель», «Zoom», «Enter-фильм». 2013 року компанія GDF Media Limited Дмитра Фiрташа придбала Inter Media Group у K.H. Media Limited, яка належить Валерiєві Хорошковському.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Політична карикатура на цю ж тему
Українська мова на телебаченні. Парламент зробив перший крок
Закон про мову – шанс для дітей із російськомовних родин знати українську
Війна проти України. Вбивство бібліотеки і українська мова
Тарас Шевченко і українська мова. Чому нам потрібно полюбити іншого Кобзаря
Путін розпочав війну проти України із мовної агресії
Українська мова і захисники «русского мира»
Із трибуни Верховної Ради – лише українською. Парубій запропонував закріпити це в законі
Закон про державну мову: прийняти реальність
Державна мова України і спекуляції довкола законопроектів
Україна і мовний імперіалізм Москви. Від «радянського народу» до «русского мира»
Проекти мовного закону України в умовах війни
Три законопроекти про мову. Вибір кращого
Мовні законопроекти. Привид «насильницької українізації» у дискусіях
Україна і державна мова. У Верховній Раді аж три законопроекти