Доступність посилання

ТОП новини

ПАТ «Приватбанк» переходить у стовідсоткову власність держави – Кабмін


У Кабінеті міністрів України підтвердили повідомлення про націоналізацію найбільшого в Україні банку ПАТ «Приватбанк». Про це повідомили на сайті уряду ввечері 18 грудня.

«Кабінет міністрів України на засіданні в неділю розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в уряді, держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій банку та «гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів».

«Ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки», – зазначили в уряді, додавши, що то приватні акціонери «Приватбанку» звернулися до уряду з пропозицією, аби держава стала повним власником банку.

Коментарів від керівництва ПАТ «Приватбанк» з цього приводу наразі немає.

Повідомляється, що перехідний період у банку починається з 19 грудня.

«В уряді виходять із того, що ухвалене ним відповідальне рішення врятувало як «Приватбанк», так і всю банківську систему. В понеділок о 8:30 ранку про деталі ухвалених рішень на спільній прес-конференції поінформують міністр фінансів Олександр Данилюк та голова Нацбанку Валерія Гонтарєва. Уранці окремі заяви з цього приводу зроблять президент України Петро Порошенко та прем’єр-міністр України Володимир Гройсман», – йдеться в повідомленні уряду.

Приблизно 50% громадян України використовують платіжні системи «Приватбанку», кожен третій є вкладником цього банку чи користувачем кредиту. Інформація про можливу націоналізацію спричинила днями паніку серед клієнтів «Приватбанку», які почали масово знімати кошти зі своїх рахунків.

Одним із найбільших акціонерів «Приватбанку» є Ігор Коломойський.

XS
SM
MD
LG