Доступність посилання

ТОП новини

​Чернігів: обвал гуртожитку – через недбалість комунальників?


25-річна жінка загинула, 17-річний хлопець в лікарні та майже 180 людей залишились без даху над головою. Такі наслідки обвалу житлового будинку в Чернігові, який стався 12 грудня. Мешканців гуртожитку тимчасово розселили в готелях міста. Влада обіцяє допомогти постраждалим матеріально та вирішити питання з подальшим забезпеченням їх постійним житлом.

​17-річний Сашко добре пам’ятає кожну секунду, яку він провів під завалом. Свій порятунок він вважає щасливим збігом обставин.

«Фанеркою мене придавило, і зверху плита впала. І закрила мене, – розповідає хлопець. – Мене фанерка наче врятувала. Ноги були ззовні. Я бачив світло і міг дихати».

«Народився в сорочці» – так про хлопця говорять і лікарі, і рятувальники. Він дивом майже не постраждав. Його життю нічого не загрожує. Його вже планують перевести із реанімації в травматологічне відділення.

«Переломів немає. Садна є на руках, на нижніх кінцівках і позиційні травми. Оскільки ноги його були привалені якимось тяжким предметом, і він певний час перебував в такому положенні», – розповідає заступник головного лікаря з хірургічної роботи Чернігівської міської лікарні № 2 Едуард Рибачук.

Батьки юнака дякують Богові за порятунок сина. А в тому, що сталось, звинувачують комунальників. Вони кажуть, що 45-річний будинок в аварійному стані вже понад 10 років. Версію про вибух газу люди категорично відкидають.

Раніше цей гуртожиток належав місцевій швейній фабриці. Але сім років тому його передали на баланс міста, і відтоді стан будівлі тільки погіршувався, розповідають мешканці.

«Ніхто за 7 років нам нічого не зробив, – розповідає мешканка гуртожитку Олена Сущева. – Ми просили, ми говорили, що ми заплатимо, тільки, будь ласка, зробіть нам ремонт. У нас аварійні машини були кожен день. У нас в підвалі не те що була вода – ми плавали».

Мерія провини з себе не знімає. Там обіцяють допомагати потерпілим. Загиблу жінку поховають за рахунок міського бюджету. Опікуну її неповнолітньої доньки, бабусі – обіцяють виплатити п’ятдесят тисяч гривень.

Кого покарали за зруйнований будинок?

Тих, кого могли покарати на цьому етапі, вже покарали. Кілька посадовців отримали догани, звільнили начальника комунального підприємства, яке обслуговувало будинок.

«Будуть працювати силові структури, які з’ясують причини. І на основі цього ми будемо бачити, чи є якась окрема провина когось», – пояснює чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Чия провина – з’ясовуватимуть правоохоронці. Вони вже відкрили кримінальне провадження.

«На даний час припущення, що руйнування даної будівлі сталось у результаті вибуху, не підтверджується. У нас відкрито кримінальне провадження за ознаками статті 270-ї частини першої – це навмисне пошкодження об’єктів житлово-комунального майна. Ця стаття передбачає великі штрафи, а також терміни ув’язнення», – говорить начальник сектору комунікацій ГУ Національної поліції в Чернігівській області Сергій Бриль.

Замість гуртожитку – готель

На сьогоднішній день мешканці напівзруйнованого гуртожитку в переважній більшості перебувають у готелях міста. На умови проживання вони не скаржаться.

«Умови гарні. І обслуговування. І аптечку надали. І постіль чиста», – говорить мешканка гуртожитку Марина.

В гуртожитку – 126 житлових помешкань. Зареєстровано 180 осіб. Повернутись по речі у вцілілі кімнати люди зможуть тільки після того, як приміщення обстежать фахівці. Тим, чиї кімнати зруйновані, в мерії обіцяють виплатити по 5 тисяч підйомних. Спеціально створена комісія має дати висновок, чи можна відбудувати зруйновану частину будинку. А поки що людям шукатимуть тимчасові кімнати по інших гуртожитках міста.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG