Доступність посилання

ТОП новини

Росії слід очікувати кібератак як помсти за втручання у вибори за кордоном (світова преса)


Американська преса активно обговорює Доктрину інформаційної безпеки Російської Федерації, яка набула чинності 6 грудня, називаючи документ виправданням Кремля для проведення кібератак і поширення пропаганди. Тим часом у канадські медіа просочилася інформація, що уряд Канади може продовжити свою військову тренувальну місію в Україні.

«Росії, яку демонізували перед виборами у США як найбільшого у світі кіберзлочинця, час подбати про власну інформаційну безпеку», – пише у своїй колонці для новинної агенції Bloomberg Леонід Бершидський.

На його думку, Росію робить вразливою не лише те, що її вороги мають у своєму розпорядженні потужних кібершпигунів та наступальні можливості, а й те, що країну підозрюють у причетності до будь-яких інцидентів, пов’язаних з кібератаками.

Зараз у Росії є серйозні підстави очікувати кібератак як помсти за втручання у вибори за кордоном, йдеться у матеріалі, тож офіційна Москва проводить кампанію з представлення Росії як жертви гібридної війни на противагу уже сформованого Заходом образу підбурювача.

Ухвалену Володимиром Путіним у понеділок Доктрину інформаційної безпеки Російської Федерації журналіст називає «спробою виправдати кібератаки і поширення пропаганди в улюблений для Кремля спосіб – виправдовуючи це тим, що всі також це роблять».

Автор переконаний, що у росіян є серйозні підстави побоюватися українських хакерів, бо на відміну від американських та німецьких спецслужб, які поводяться обережно, аби не спричинити повномасштабної війни з Росією, Україна «вже веде проксі-війну» зі східним сусідом і є «беззаконним місцем, сповненим чудових спеціалістів з інформаційних технологій».

Бершидський згадує, що саме українські хакери зламали поштову скриньку радника Путіна Владислава Суркова у жовтні. І хоч нічого сенсаційного не знайшли, усе ж продемонстрували власну спроможність завдати неабиякого клопоту Кремлю. Він також наголошує, що операції міжнародної кіберзлочинної групи Avalanche, які врешті призвели до арешту її організатора – громадянина України Геннадія Капканова, – лише один з прикладів кримінальної мережі, яку можуть у подальшому використовувати для атак на банківську систему країни, і вона далеко не найбільша.

Канадський уряд сигналізує про готовність продовжити свою військову тренувальну місію в Україні, повідомляє оглядач сайту канадської CBC Мюррей Брюстер, посилаючись на власні джерела. Але масштаби проекту поки не визначені.

Аналізуючи результати зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром громадської безпеки Ральфом Гудейлом, він зазначає: український держслужбовець не підтвердив, що говорив із колегою про причини, через які Канада припинила програму з надання супутникових зображень східних регіонів, де сепаратисти за підтримки Росії «ведуть низькосортну війну на виснаження».

Основною темою переговорів, за словами очільника МВС, був намір канадської сторони продовжувати участь у розбудові Національної поліції України. «Канада зробила один із основних внесків у реформи горезвісного дорожнього патруля, який був знаний своєю корумпованістю й брутальністю», – наголошується в матеріалі.

Автор також зазначив, що Аваков повністю заперечив, назвавши російською пропагандою, тезу про те, що «добровольчі сили, які вважаються одними з найбільш ефективних і найбільш витривалих на фронті, зажили поганої слави і мають зв’язки з неонацистами».

Сайт Deutsche Welle опублікував розмову з колишнім очільником Одеської області та колишнім президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі, який розповів про заснування нової політичної партії «Рух нових сил» в Україні та намір «повністю змінити правила політики», яка, за його словами, сьогодні характеризується корупцією, бездіяльністю і неефективністю.

Попри те, що підтримка партії Саакашвілі наразі становить 3,1%, її лідер упевнений, що йому та його соратникам вдасться подолати 5-відсотковий бар'єр.

«Я точно знаю, що ми переможемо на виборах. Ми подолаємо вето президента і навіть будемо в змозі розпочати процедуру імпічменту, – сказав він Deutsche Welle. – Якщо ми не проведемо дострокові парламентські вибори і дозволимо нинішньому парламенту залишитися протягом наступних двох років, ми ризикуємо опинитися у хаосі».

  • Зображення 16x9

    Ярослава Куцай

    Народилася в Києві. Закінчила бакалаврат Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, магістратуру Школи журналістики НаУКМА та Університет Ісландії за спеціальністю «Довкілля та природні ресурси». Публікувалася у низці українських суспільно-політичних тижневиків та інтернет-видань. Була репортером програми «Час» на 5 каналі, прес-секретарем Національного екологічного центру України. Автор статей для українського National Geographic. З 2014 по 2016 жила у Рейк’явіку, дописуючи в англомовні ісландські журнали та співпрацюючи як позаштатний кореспондент з українськими медіа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG