Доступність посилання

ТОП новини

Перемога Трампа – моральна поразка Америки (світова преса)


Американський тижневик Newsweek пише про відставку в Україні керівника Одеської області Міхеїла Саакашвілі. Cвітова преса також коментує «шокуючу» перемогу на президентських виборах у США Дональда Трампа. Американське видання The New Yorker називає цю подію заледве не трагедією, а канадський часопис Globe and Mail вказує на моральні втрати Америки від перемоги республіканця.

Американський суспільно-політичний тижневик Newsweek публікує матеріал під назвою «Керівник Міхеїл Саакашвілі йде у відставку, проте обіцяє нову стадію боротьби». Видання повідомляє, що колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі подав у відставку з посади керівника Одеської області, здійснивши при цьому доволі різкий випад з критикою корупції у Києві. Саакашвілі заявив, що Одеська область не лише передається корумпованим особам, а ворогам України. Він від цього втомився і не збирається мовчати. Видання нагадує: грузинського політика було призначено очільником Одещини указом Петра Порошенка торік. І відтоді завдяки активним антикорупційним кампаніям популярність Саакашвілі різко зросла. Тижневик також нагадує про минулорічну суперечку «на високих тонах» щодо корупції в уряді із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим під час засідання Кабміну.

Newsweek тим часом нагадує, що Саакашвілі був одним із закордонних політиків, які отримали роботу в Україні після втечі екс-президента Віктора Януковича у 2014 році. Саакашвілі також одним із останніх залишився на керівній посаді з-поміж призначених тоді, в час коли інші подали у відставку, розчаровані браком реформ. На відміну від колишнього міністра економіки Абромавічуса та екс-міністра фінансів Яресько, Саакашвілі заприсягся вести далі боротьбу і натякнув, що не проти здобути більш вагому загальнодержавну позицію у владі. Американський тижневик додає, що Міхеїл Саакашвілі також гостро висловився на адресу президента України Петра Порошенка, звинувативши його у підтримці «двох кланів», які працюють проти реформ. Грузинський політик також розкритикував чільних посадовців і політиків у Києві, які у своїх електронних деклараціях вказали величезні статки. Останньою краплею для нього стали ці е-декларації, «ознайомившись з ними я втратив мову», додав Саакашвілі.

«Керівник Міхеїл Саакашвілі йде у відставку, проте обіцяє нову стадію боротьби»

Американське видання The New Yorker друкує матеріал під назвою «Американська трагедія». Тижневик зазначає, що обрання Дональда Трампа на посаду президента є ні чим іншим як «трагедією для Америки, трагедією для її Конституції». Водночас успіх Трампа є перемогою для тих сил у США і за кордоном, що пропагують авторитарність, расизм і нехтування правами жінок. Видання додає: «шокуюче» сходження Трампа на посаду президента США є нетиповою подією в історії США та цілої ліберальної демократії. «20 січня, – пише тижневик, – ми всі станемо свідками входу в Білий дім шахрая, який не гребував використовувати сили ксенофобії та зверхності «білих» на своєму шляху». На думку тижневика, на це неможливо не реагувати, не відчуваючи тривоги та огиди.Видання називає Трампа «лідером-невігласом», який не лише сколихнув фінансові ринки, а й вселив страх у серця вразливих, слабких і найбільше тих, кого він ображав у своїх промовах, – афроамериканців, латиноамериканців, євреїв, мусульман.

The New Yorker пише: факт залишається фактом, американський електорат обрав життя у світі Трампа, повному зверхності, ненависті, брехні та необачності. Видання зауважує, що нині деякі політичні оглядачі у США шукають недооцінену деструктивну роль ФБР у поразці Клінтон чи зловісне втручання російської розвідки, що посприяло перемозі Трампа. Але видання наголошує: саме американське кабельне телебачення у перші місяці передвиборчої кампанії надавало безперервні ефірні години трансляціям зустрічей Трампа з виборцями.

«Американська трагедія – це доволі чітко визначає те, як я почуваюся у цей момент».

Найбільший часопис Канади Globe and Mail друкує статтю американської політичної оглядачки Сари Кендзьор, в якій вона пише, що саме «морально збанкрутілі» мас-медіа США активно включились до процесу популяризації Дональда Трампа. Globe and Mail зауважує: Америка втратила від того, що величезна кількість її громадян віддала свої голоси за Трампа з його постійними погрози на адресу певних верств населення. При президентові Трампу глибина цієї втрати вимірюватиметься падінням фінансових ринків і спалахами насильства. Моральні рани будуть значно глибшими, пише Сара Кендзьор. Вона закликає боротися проти найгірших рис національного характеру, які уособлює Трамп. Краще виходити і віддавати свої сили для боротьби, аніж «не мати нічого вартого тієї боротьби», зауважує авторка.

«Глибина нашої втрати вимірюватиметься грішми і тілами. Але наша моральна поразка є значно глибшою»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG