До дедлайну подачі електронних декларацій залишилося два дні. Топ-темою дня стали статки, які оприлюднюють високопосадовці у своїх деклараціях. А дивуватися користувачам Facebook є чому. Проте найочікуванішою декларацією все ж залишається декларація президента України Петра Порошенка.
Після численних скарг можновладців на те, що сайт Національного агентства з питань запобігання корупції не витримує навали охочих в останні дні оприлюднити свої статки, багатьом таки вдалося заповнити електронні декларації.
Ось радіє успіху народний депутат від «Самопомочі» Вікторія Войціцька:
А користувачі соцмереж зауважують, що з незручностями та технічними проблемами в різних держустановах пересічним українцям доводиться стикатися ледь не щодня.
В останні дні за заповнення декларацій взялися всі, хто відкладав це на потім. І, як результат, соціальні мережі заполонили численні пости та дискусії, в яких користувачі соцмереж обговорюють оприлюднені в деклараціях статки, часом досить таки несподівані.
Так, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Анатолій Матвієнко задекларував приміщенням храму Пресвятої Богородиці у Вінницькій області.
Чимало журналістів та пересічних користувачів соцмереж звертають увагу на те, що в деклараціях можновладці вказують чималі суми готівкових коштів.
«Із тоннами задекларованого кешу питання, звісно, цікаве. Коли черговий депутат чи міністр заповнює розділ 12. ГРОШОВІ АКТИВИ в частині готівки, по обличчю пана Дубілета стікає чергова сльозинка. Це таки вирок українській банківській системі, ага. І ці люди сміялися над банками Чауса. Не факт, звісно, що весь цей нал існує в закромах, а не вказаний «авансом» для прикриття майбутніх хабарів (а спробуй перевір)», – пише журналіст Дмитро Лиховій.
І така думка непоодинока:
«Панове, а чому ви вважаєте, що ці кошти є в реальності?... У багатьох випадках їх просто не існує за межами віртуальної декларації», – пише журналіст Сергій Сидоренко
Кожну подану декларацію миттєво вивчають і поширюють найцікавіші деталі. Проте загальний настрій щодо оприлюднених статків – це шок від оприлюднених у деклараціях творів мистецтва, будинків, автомобілів, сум на банківських рахунках, готівки.
Е-декларування перетворилося на змагання: в кого більше та елітніше майно?
Користувач Facebook Антон Ходза жартує, що деякі не дуже заможні політики прибріхують собі пару годинників і готівку, щоб їх не засміяли.
Гасити кредити чи на АТО?
У соцмережах уже порахували, куди задеклароване можна було б витратити. Дехто припускає, що задекларованою готівкою можна було б погасити борги України перед міжнародними кредиторами.
Журналіст Вахтанг Кіпіані зазначає, що тепер волонтери точно знатимуть, до кого можна звертатися.
«Кількість квартир, гектарів землі, тонн готівки, шуб, годинників, меблів, рушниць, автомобілів і інших речей першої потреби кагбе рекомендує: продай мене – поможи армії, дітям, хоспісам, притулкам для тварин тощо. Тепер нашим державникам буде важче хмурити лоба і казати – знаєш, старий, на жаль, зараз важкі часи, війна, економічна криза, нічим не можу допомогти», – пише він.
А ось ще цікаві розрахунки:
Оприлюднені декларації: шок і сміх?
Схоже, користувачам соцмереж не лишається більше нічого, як жартувати?
Кого чекають?
У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявляють, що станом на 15:00 28 жовтня до єдиного державного реєстру подано 88 тисяч 852 декларації, всього в реєстрі зареєструвалися понад 105 тисяч 300 користувачів. Але до дедлайну е-декларування ще лишається два дні. Президент України Петро Порошенко ще не подав електронну декларацію. На чиї ще декларації очікують у соцмережах?