Заступник генерального прокурора України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький наголошує, що викритий у хабарі в сумі 150 тисяч доларів суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не може бути затриманий та взятий під варту через суддівський імунітет. Про це Холодницький повідомив у Facebook 10 серпня.
«Незважаючи на очевидність злочину, що підпадає під частину 4 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), яка передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна, суддя не може бути затриманий та взятий під варту, адже згідно з Конституцією він має суддівський імунітет», – наголосив Холодницький.
«Суспільство має нагальний запит щодо справедливого покарання корупціонерів. І прокурори САП, і детективи НАБ України роблять усе можливе, щоб притягнути цього та інших «недоторканних» до справедливої відповідальності. Але ми бачимо, що основною перешкодою для того, щоб вони постали перед судом, є стара законодавча система, яка ніяк не може відмовитись від «касти недоторканних», – відзначив заступник генерального прокурора України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 9 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило, що його детективи викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйона гривень). Імені судді правоохоронці тоді не вказали, але впродовж ночі кілька депутатів і громадських активістів розкрили ці дані.
НАБУ і САП є одними з нових антикорупційних органів в Україні, що покликані боротися з корупцією на всіх рівнях владних органів.