Париж – Попри деклароване перемир’я на Донбасі ані на день не вщухають сутички і перестрілки. У середу стало відомо про загибель відомого оперного співака Василя Сліпака, який останні 19 років жив у Франції і співав у паризькій Опері. Він поїхав на фронт добровольцем і воював там у лавах Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».
«Він завжди казав, що Україна для нього понад усе. Багато для кого це просто кричалка і щось пафосне, але для нього це дійсно була правда, це було його суттю», – розповідає Анна Чесановська, близька подруга Василя Сліпака.
Вони разом заснували волонтерську організацію «Українське братство», робили благодійні концерти, а на виручені кошти купували речі, необхідні на фронті. Анна розповідає, що нинішня поїздка Василя воювати на Донбас була третьою, і якщо раніше йому вдавалося вириватися з Франції лише на місяць, то зараз він сказав друзям, що зможе поїхати на ледь не півроку. Однак вже менше, ніж за два тижні його друзі отримали сумну звістку.
Близький друг Василя Сліпака Євген Гальперин каже, що випадково з ним зустрівся в аеропорту і фактично проводжав його на війну, хоча і відохочував. Єдине, що заспокоює, каже Євген, це те, що Василь Сліпак йшов на фронт абсолютно свідомо.
Його було неможливо вмовити не йти на фронт. Він знав, на що він йшовЄвген Гальперин
«Його було неможливо вмовити не йти на фронт. Якщо чесно, я зовсім його не підтримував, але в нього була мета. Його можна розуміти чи не розуміти, але я – його друг, тому просто погоджувався. Він знав, на що він йшов, і що це небезпечно, що він може там померти. Він зовсім не був наївним», – розповідає Євген Гальперин.
Всі, хто хоч раз бачили Василя, кажуть, що його забути було просто неможливо – величезного на зріст, під два метри, зі своїм глибоким голосом, він назавжди врізався в пам’ять.
Василь Сліпак цікавився співом з самого малечку, співав у чоловічій хоровій капелі «Дударик». Пізнійше його талант помітили за кордоном і запросили переїхати до Парижа. У нього був контракт у Паризькій опері, але він встигав і співати, і організовувати різні акції з українською громадою, а у відпустку їздив на фронт добровольцем. Причому завжди казав, що робить це просто для себе, бо відчуває потребу бути в Україні.
Він казав, що його туди тягне, що він хоче бути там, де пишеться історія УкраїниАнна Чесановська
«Він завжди казав, що хоче їхати на фронт, ще до того, як почав займатися волонтерською діяльністю. Він казав, що його туди тягне, що він хоче бути там, де пишеться історія України, так він казав», – згадує Анна Чесановська.
За попередніми повідомленнями, у Василя Сліпака влучив снайпер. Дуже ймовірно, що хотіли поцілити саме у Василя, бо він був відомим – не кожен день на фронті зустрінеш професійного оперного співака. Сам Василь і не приховував, що хоче використати всі можливості, зокрема, свою популярність у музичному світі, щоб привернути увагу до подій в Україні.
Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!», як він співає гімн – це те, що залишається в пам’яті. Він вже був легендою, бо зовсім не кожен оперний співак може поїхати на фронтІрена Карпа
«Він – один із головних активістів української громади. Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!», як він співає гімн – це те, що залишається в пам’яті. Він вже на той момент був легендою, бо зовсім не кожен оперний співак може поїхати на фронт, а тепер, коли таке сталося… про нього дуже довго пам’ятатимуть», – розповідає співачка і письменниця Ірена Карпа.
У середу ввечері в українській церкві у Парижі відбулася панахида за Василем Сліпаком. Прощання і похорон заплановані на п’ятницю у рідному місті співака і українського воїна – Львові.
На цю ж тему:
29.06.2016 |