Доступність посилання

ТОП новини

USAID допомагає українським фермерам вирощувати рекордні врожаї картоплі


Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

У проект «Нагодувати майбутнє» вкладено мільйони доларів

Збільшити врожайність картоплі допомагає українським фермерам Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). У проект «Нагодувати майбутнє» вкладено мільйони доларів американських платників податків.
На дослідному полі під Києвом вже вирощують високоякісний насіннєвий матеріал.

Рівненька, не крупніша за куряче яйце, не менше десятка на кущ.

Ідеальну насіннєву картоплю виростили на демонстраційному полі у Броварському районі на Київщині. Двадцять сортів з Голландії, елітних і супер елітних. Врожай зберуть і відвезуть у сховище, щоб навесні наступного року забезпечити високоякісним посівним матеріалом фермерів з-під Києва, Житомира, Чернігова.

Агрофірма «Агріко-Україна» збудувала це сучасне картоплесховище завдяки проекту Агентства США з міжнародного розвитку. Половину коштів сплатили американці, решта-власні інвестиції.

«Окупність цього складу – 7-9 років. Для будь-якого підприємця в Україні 7-9 років – це дуже довгий термін. Враховуючи нашу економічну ситуацію і невизначеність. Маючи цей проект «50/50» у нас термін окупності склав три з половиною роки. Тому ми ухвалили рішення інвестувати в цей проект завдяки USAID», – розповідає директор «Агріко-Україна» Микола Гордійчук.

Ці нові сорти дають рекордні врожаї, картопля стійка до шкідників і хвороб. Вирощувати її значно вигідніше. Виконувач обов’язків директора місії USAID в Україні Джон Пеннел повідомив, що нині вже 200 українських фермерських господарств забезпечують селекційним матеріалом, навчають інноваційних технологій.

«Ми хочемо допомогти вам запровадити найсучасніші технології підвищення якості картоплі. В Україні – величезні можливості для її вирощування. Від цього виграють всі: фермери зможуть вести свій бізнес ефективніше, отримають більше доходу, а споживачі матимуть якіснішу продукцію», – каже він.

Заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька зазначила, що фермери мають навчитися не тільки вирощувати картоплю.

«Зараз ми хочемо завдяки цьому проекту навчити її зберігати. Це прекрасний приклад картоплесховища. Воно збудоване за інвестиційною програмою спільно із USAID. Завдяки цьому у нас є можливість показати (фермерам) дуже якісні технології зберігання», – наголосила Владислава Рутицька.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG