Доступність посилання

ТОП новини

Кримські «в'язні совісті» не розраховують на справедливий суд у Росії


Кримчани не сподіваються на справедливість російського суду (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Кримчани не сподіваються на справедливість російського суду (відео)

«Ми зіткнулися з поліцейською державою» – Примов

Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону продовжив розгляд «справи Хізб ут-Тахрір» у четвер, 16 червня. Про це повідомляє кореспондент «Крим.Реалії». Засідання розпочалося із запізненням на півгодини, суд продовжує допит свідків. Один із них, Айдер Османов, стверджує, що знає підсудних Руслана Зейтуллаева і Ферата Сайфуллаєва – всі вони з одного села Орлиного під Севастополем. На запитання судді про те, звідки відомо, що підсудні є членами «Хізб ут-Тахрір», Османов сказав: «Це все в селі знають, всі про це говорять».

Фігуранти кримської «справи Хізб ут-Тахрір» Ферат Сайфуллаєв, Нурі (Юрій) Примов, Рустем Ваїт, Руслан Зейтуллаєв не сподіваються на справедливий суд. Про це вони заявили на судовому слуханні в російському Ростові-на-Дону в середу 15 червня, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

У середу 15 червня в суді допитували «секретного» свідка під псевдонімом Олександр.

Північно-Кавказький окружний військовий суд (СКОВС) у Ростові-на-Дону 1 червня розпочав розгляд справи щодо чотирьох мусульман із Криму. На цьому засіданні прокурор зачитав їм обвинувальний висновок. Обвинувачених кримчан заарештували взимку 2015 року в Севастополі. За версією слідства, вони є учасниками організації «Хізб ут-Тахрір».

«Хізб ут-Тахрір» – міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави й мусульманського способу життя. Ця організація заборонена в Росії, Казахстані й Німеччині; в Україні й інших країнах вона може діяти легально.​

Українські й іноземні правозахисники вважають кримчан, що проходять по «справі Хізб ут-Тахрір», в'язнями совісті.

«Я не розраховую на справедливість суду, я можу це одразу сказати. Цей і подальші суди будуть необ'єктивними. Це я з упевненістю заявляю, бо гіркий досвід мого народу показує, що ця держава на сьогодні не дотримується свого ж права, яке є», – сказав у залі суду один із в'язнів Руслан Зейтуллаєв.

Зараз ми зіткнулися з поліцейською державою, яка, декларуючи цивільні права людей, насправді їх не дотримується
Нурі Примов

«Зараз ми зіткнулися з поліцейською державою, яка, декларуючи цивільні права людей, насправді їх не дотримується. І в зв'язку з цим я б хотів звернутися до політиків українських, щоб вони не ставали на ті ж граблі, на які зараз стає керівництво й судове законодавство російські. В Україні громадянське суспільство тривалий час будувалося, і воно є. І його треба зберігати, незважаючи на те, що зараз великі труднощі в Україні, треба його берегти і примножувати – громадянське суспільство, коли кожна людина почута, кожен має свої права, і ці права дотримуються», – заявив Нурі Примов.

На запитання, чи відчувають кримчани підтримку з боку України, фігуранти «справи Хізб-ут-Тахрір» відповіли позитивно.

«Бачачи присутність консулів, бачачи присутність журналістів, які висвітлюють ці події, звісно, це підтримка», – підкреслив Ферат Сайтуллаєв.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

Оригінал публікації – на сайті проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG