Консул України у Москві зустрівся з етапованими до слідчого ізолятора «Лефортово» українськими громадянами Геннадієм Афанасьєвим та Юрієм Солошенком. Про Радіо Свобода це повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца.
«Мета їхнього перебування у «Лефортово» наразі невідома, наші співвітчизники скарг на умови утримання не мають, стан їхнього здоров’я в цілому задовільний. Жодних слідчих дій чи судових дій з ними, за наявною інформацією, не проводили. Напередодні, 12 і 15 травня, з дозволу адміністрації СІЗО, відбулись 2 телефонні розмови Афанасьєва зі своєю матір’ю та російським адвокатом. Посольство України придбало ліки для Солошенка і передало їх йому у «Лефортово», – поінформувала Беца.
За її словами, український консул ввечері 17 травня отримав дозвіл на відвідини громадян України від управління слідчих ізоляторів центрального підпорядкування федеральної служби виконання покарань Росії.
Раніше адвокат Афанасьєва Олександр Попков повідомив, що засуджених у Росії українців доставили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві з колоній, де вони перебували. Він висловив сподівання, що це пов’язано з процесом екстрадиції їх до України.
Перед цим Міністерство закордонних справ України звернулося до російської сторони з проханням передати в Україну Афанасьєва і Солошенка, а також Олега Сенцова й Олександра Кольченка. Всі вони, за повідомленнями, вже заповнили й підписали документи на екстрадицію до України.
Кримський політв’язень Геннадій Афанасьєв засуджений у Росії у «справі Сенцова-Кольченка» до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терористичного угруповання в окупованому Криму. Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, бо він дав свідчення проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова і активіста Олександра Кольченка, засудженого на 10 років колонії суворого режиму, Афанасьєв відмовився від свідчень, заявивши про тортури під час допиту.
Юрій Солошенко засуджений у Росії до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму за статтею про шпигунство: за версією слідства, він намагався цілком відкрито, діючи від імені двох українських підприємств, купити запчастини до комплексів протиповітряної оборони України – як стверджують у Росії, незаконно. Солошенко, якому виповнюється 74 роки, вже писав заяву про помилування, сподіваючись, що таке питання можуть вирішити швидше, ніж екстрадицію, але йому відмовили.