Єреван і Баку знову звинувачують один одного у порушенні режиму припинення вогню у Нагірному Карабасі – сепаратистському регіоні Азербайджану.
8 травня у Міністерстві оборони Азербайджану повідомили, що за останню добу вірменські військові 120 разів порушили перемир’я, обстрілюючи азербайджанські позиції з гранатометів, кулеметів та мінометів.
7 травня у Міністерстві оборони Вірменії повідомили, що азербайджанські сили безпеки обстріляли їхні позиції на північно-східній частині кордону.
Режим припинення вогню в зоні карабахського конфлікту набув чинності 5 квітня. Але відтоді сторони звинувачують одне одного в порушенні «режиму тиші».
Ситуація в Нагірному Карабасі різко загострилася в ніч на 2 квітня, коли почалися бойові дії із застосуванням артилерії, танків та авіації.
Нагірний Карабах, автономія в складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія. Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей. Азербайджан не контролює близько 20% своєї міжнародно визнаної території.