Американський тижневик Newsweek пише про заяву російської Федеральної служби безпеки щодо арешту українського контррозвідника. Женевський часопис Tribune de Geneve повідомляє про зустріч президента Порошенка з віце-президентом США Байденом у Вашингтоні. Нідерландський часопис NRC Handelsblad розмірковує над можливим результатом референдуму у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Американський суспільно-політичний тижневик Newsweek надрукував статтю «Росія стверджує, що затримала українського розвідника, який проходив вишкіл у ЦРУ». У матеріалі повідомляється, що Федеральна служба безпеки Росії висуває твердження, що заарештувала агента української розвідки, вишкіл якого нібито було проводили фахівці Центрального розвідувального управління США. У заяві, яку оприлюднила Федеральна служба безпеки Росії, затриманого було визначено, як українського підполковника контррозвідки Юрія Іванченка, який працював на Службу безпеки України, яку, як додають росіяни, підтримує ЦРУ.
Згідно із заявою ФСБ, українець прибув до Росії під приводом відвідин родичів, проте насправді, як наполягають російські спецслужби, він буцімто намагався зануритись у російські служби безпеки. Як йдеться у заяві ФСБ, план українського розвідника полягав у тому, щоб подати себе, як подвійного агента, щоб отримати інформацію про російських шпигунів на території України.
Як зазначає Newsweek, росіяни не публікують фото затриманого Юрія Іванченка і не повідомляють, коли саме він прибув до Росії. Проте додається, що Москва нібито мала інформацію про зв'язок Іванченка з СБУ, а також щодо вишколу його фахівцями ЦРУ. Також не подається жодної інформації, де саме його було затримано, проте ФСБ стверджує, що він ще 2014 року буцімто нещиро пропонував російським спецслужбам свої послуги. Росіяни наполягають, що депортують Іванченка і заборонять йому в'їзд до Росії. Водночас Москва заявляє, що його було впіймано ще перед тим, як він міг зашкодити російській безпеці. Тижневик завершує, повідомляючи, що СБУ та ЦРУ не відреагували негайно на повідомлення про затримання Іванченка.
«Росія стверджує, що затримала українського розвідника»
Франкомовне швейцарське видання Tribune de Geneve опублікувало матеріал «Американська допомога у 335 мільйонів доларів». У статті йдеться про зустріч президента України Петра Порошенка з віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом у Вашингтоні. Часопис повідомляє, що США оголосили про надання 335 мільйонів доларів допомоги Україні з метою посилити безпеку країни у світлі агресії Росії.
Женевська газета повідомляє, що віце-президент США оцінив зусилля президента Порошенка у напрямку формування стабільного уряду, проведення реформ, наголосивши, що ці кроки у плані втілення у життя необхідних реформ є вирішальними для надання пакету міжнародної фінансової допомоги Києву. Третя позика для України гарантуватиме отримання українською владою одного мільярда доларів.
Водночас, висловивши підтримку українського уряду, як додає Tribune de Geneve, Сполучені Штати висловили своє занепокоєння рівнем корупції, що існує в Україні. Все це відбувається на тлі ухвалення українськими законодавцями рішення про відставку генерального прокурора Віктора Шокіна, якого звинувачують у прикриванні корупції та саботажі процесу реформ в Україні. Швейцарське видання насамкінець нагадує, що США вже надали другу позику Україні розміром в 1 мільярд доларів, яка мала б допомогти у боротьбі проти підтримуваних Росією сепаратистів на сході України, а також відбудувати послаблену економіку від часу анексії Росією українського півострова Крим.
«Президент Порошенко зустрівся з Джо Байденом у Вашингтоні»
Провідне періодичне видання Нідерландів NRC Handelsblad вміщує статтю «Ще чотири країни Європейського Союзу виступають проти членства України у ЄС». У матеріалі зазначається, що на додаток до Нідерландів, ще також Франція, Німеччина, Бельгія та Австрія висловлювали своє негативне ставлення до перспективи членства України у Європейському Союзі, яке було висловлено під час переговорів щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Разом з тим, як додає часопис, у цьому процесі спостерігався і інший підхід. Зокрема, Велика Британія, Швеція, Польща та країни Балтії наполягали на тому, що Україна має отримати бодай перспективу вступу до Європейського Союзу. Далі нідерландське видання наводить слова французького дипломата П'єра Вімонта, який каже, що на конференціях з питань співпраці Європейського Союзу зі своїми східними сусідами, завжди точились ті самі дебати. Група країн, до якої входили держави Балтії, Польща, Велика Британія та Швеція, завжди бажали, аби у кінцевому тексті угоди з Україною було зазначено про певну перспективу членства для Києва. Тоді як на цих конференціях також завжди була інша група країн, які наполягали на тому, що нині не час говорити про членство для України, рішучо відмовлялись навіть натякнути на можливість надання членства Києву у майбутньому.
NRC Handelsblad нагадує, що у середу в Нідерландах пройде референдум щодо схвалення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Намагаючись прояснити ситуацію з тією угодою, часопис специфічно зазначає, що переважна більшість з більш ніж трьохсот сторінок угоди стосується суто торгівлі, а також обіцянки встановлення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною. Головний наголос – торговельне законодавство України має бути приведено у відповідність до європейського законодавства. Видання також додає, що 17 сторінок тексту цього документу стосуються політичних моментів. Європейський союз бажає увійти до політичної асоціації з Україною. На думку нідерландської газети, саме цей пункт викликає негативну реакцію опонентів цієї угоди. Ті, хто голосуватиме у середу проти схвалення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, вбачають у цьому сигнали або навіть докази того, що ця угода прокладає Україні шлях до членства у Європейському союзі. Хоча насамкінець нідерландський часопис наголошує, що в угоді зовсім не йдеться про те, що подібна угода може вести до членства у ЄС.
«5 держав Євросоюзу проти надання членства Україні»