У штабі АТО очікують на чергове посилення атак бойовиків у районі Авдіївки. Також заявляють про ймовірне переховування у цьому районі заборонених Мінськими домовленостями типів озброєння. Лише за минулу добу поблизу Авдіївки поранили чотирьох українських військовослужбовців. Зараз атаки стихли, але, як зазначають експерти та очевидці, на припинення вогню біля Авдіївки розраховувати не варто. Головна причина – стратегічно важлива транспортна розв’язка, що потрапила під контроль українських бійців.
Заговорити про чергову ескалацію конфлікту в районі Авдіївки, що під Донецьком, представників штабу АТО змусив той факт, що бойовики не дозволили місії ОБСЄ провести інспекцію даної ділянки на передовій. Речник Антитерористичної операції Віктор Шубець заявив, що до схожих кроків сепаратисти зазвичай вдаються, щоб приховати зосереджені у певному місці заборонені типи зброї, що за Мінськими домовленостями мали б бути відведені від лінії зіткнення.
Поповнюємо запаси і зброї, і техніки. І готові до будь-яких провокаційВіктор Шубець
«Це питання номер один на сьогодні. Для бойовиків – це звичайна практика і вони там часто роблять. Протягом двох років протистояння – це не один випадок, їх десятки. В будь-якому разі, це викликає стурбованість і характеризується можливим загостренням ситуації в цьому районі. Але ми зі свого боку готуємось, поповнюємо запаси і зброї, і техніки. І готові до будь-яких провокацій», – повідомив речник АТО.
Загалом, ситуація поблизу Авдіївки загострилась близько місяця тому. Тоді, як розповідають волонтери та військові, українським бійцям вдалось взяти під контроль промислову зону, що розташована на околиці міста. Хід бойових дій на цих позиціях Радіо Свобода пояснив волонтер Юрій Касьянов, що займається аеророзвідкою в зоні АТО. За його словами, в районі Авдіївки між позиціями українських військових та бойовиків практично відсутня так звана «сіра зона».
Дорога завжди була прямим вузлом зв’язку між Горлівкою і Донецьком – волонтер
Сторони конфлікту часто розділяє не більш кількох сотень метрів. Відтак, у перебігу однієї з зачисток промислової зони, де орудувала група бойовиків, військові вирішили закріпитись і облаштувати власні позиції. Зроблено це було, пояснює Касьянов, щоб не дозволити бойовикам надалі підбиратись впритул до міста і стріляти по українських оборонних редутах.
До останнього часу противник ганяв сюдою воєнні конвої, переміщав бронетехніку під покровом ночі, але тепер йому це не вдаєтьсяЮрій Касьянов
Сама по собі «промка», як називають її військові, не має особливого значення, однак вона межує зі стратегічно важливою транспортною розв’язкою, по якій бойовики раніше переправляли бойову техніку, особовий склад, боєприпаси та пальне.
«Це хороша магістральна дорога. Вона побудована не так давно, там хороше покриття. Вона достатньо широка, тому завжди була прямим вузлом зв’язку між Горлівкою і Донецьком. До останнього часу противник ганяв сюдою воєнні конвої, переміщав бронетехніку під покровом ночі, але тепер йому це не вдається», – розповів волонтер.
Сепаратисти риють 100-метрові, 200-метрові окопи – очевидець
Через загрозу обстрілів з боку українських військових рух по дорозі практично припинився, веде далі волонтер. Бойовикам доводиться шукати нові маршрути постачання, щоразу додатково намотуючи десятки кілометрів розбитими дорогами. Водночас, довкола розв’язки сепаратисти зміцнюють свої позиції, облаштовують траншеї та нові укріплення, не полишаючи надії повернути транспортну артерію під свій повний контроль. Одним із тих, хто спостерігав за виникненням чергової гарячої точки в зоні АТО, був Володимир Демченко. Він документаліст і три останні тижні провів поруч із військовими на передовій.
Коли відбуваються якісь провокації з обстрілами наших хлопців, то луплять у відповідь нормальноВолодимир Демченко
«Йдуть позиційні бої. Обидві сторони знаходяться в стані активної оборони. Сепаратисти зараз займаються укріпленням своїх інженерних позицій. Риють 100-метрові, 200-метрові окопи. Наші тоді по них не стріляють, бо режим тиші і Мінські домовленості. Але, коли відбуваються якісь провокації з обстрілами наших хлопців, то луплять у відповідь нормально. Не дають їм розігнутися», – пояснює Демченко.
Демченко запевняє, що передумов для втрати цих позицій наразі немає. Вибити добре укріплених українських військових, можливо лише внаслідок масштабної атаки, які тут поки що не відбуваються. Хоча й підтверджує застосування бойовиками заборонених калібрів зброї, зокрема мінометів, танків, чи САУ.
За даними української розвідки, в ніч із 22 на 23 березня під час атак на промзону поблизу Авдіївки загинули шестеро російських військових.
У свою чергу представники угрупування «ДНР», що визнане в Україні терористичним, заявляють, що Збройні сили України впродовж минулої доби понад 270 разів обстріляли підконтрольні їм території. По позиціях біля Авдіївки, заявляють бойовики, військові стріляли із мінометів калібром 120-міліметрів, що мали б бути відведені за умовами Мінських домовленостей.
На цю ж тему:
24.03.2016
Лінія оборони ЗСУ побудована так, що другого Дебальцева не буде – речник Генштабу ЗСУ
Приїжджає місія ОБСЄ і в районі Авдіївки настає затишшя – документаліст Володимир Демченко далі