Доступність посилання

ТОП новини

Кремль розлючений українськими заявами про «російський слід» у терактах у Брюсселі (світова преса)


«Голова СБУ припустив, що Росія може стояти за терористичними нападами у Брюсселі, зазначивши, що це може бути частиною російської гібридної війни» – Newsweek

Найповажніший часопис ділових кіл Нідерландів NRC Hadelsblad повідомляє про візит до Києва групи нідерландських парламентарів напередодні референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Американський тижневик Newsweek пише про гостру реакцію Кремля на припущення щодо можливого «російського сліду» у терористичних нападах у Брюсселі. Найпопулярніше періодичне видання Ірландії The Irish Independent розповідає про те, що Москва звинувачує Київ у зволіканні з виконанням Мінських угод.

Поважне видання ділових кіл Нідерландів NRC Hadelsblad опублікувало статтю «У Києві побоюються результату «ні». Йдеться про референдум у Нідерландах щодо ратифікації цією країною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який відбудеться 6 квітня. Часопис повідомляє про візит до столиці України делегації нідерландських парламентарів. Водночас газета зазначає, що ніхто не може змінити думки нідерландських політиків. Політики з країни тюльпанів помітили, що ще на паспортному контролі в аеропорту «Бориспіль» їх зустріли яскраві плакати «Зупинити корупцію! Україна без корупції». Втім, як пише часопис, все це виглядало для нідерландських парламентарів доволі порожніми закликами, бо ж всіх сімох членів парламентського комітету із закордонних справ провели іншим коридором в обхід звичайних прикордонних процедур.

На загал, пише часопис, нідерландські політики вважають їхні відвідини Києва позитивними та корисними. Але, як додає видання, ця поїздка аж ніяк не змінила точки зору політиків, якої вони дотримувались ще до приїзду в Україну. Ба більше, те, чого вони очікували або що думали про Україну було підтверджено і навіть подекуди у доволі активний спосіб. У такий спосіб, як деталізує видання, депутати нідерландського парламенту Гаррі ван Боммель та Раймонд де Роон залишились при своїй думці щодо несхвалення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тоді як Ган тен Бруке, Мікієл Сервес, Шерд Шердсма та Рік Ґрасгофф і надалі вважають, що ця угода посилить зв'язки між Україною та ЄС. Голова комісії Анґелін Ейсінк, як пише видання, з огляду на її посаду, мала б демонструвати свою нейтральну позицію.

Таким чином все те, що, як вважали нідерландські парламентарі, має статися внаслідок референдуму, залишилось незмінним. Часопис наводить слова депутата Раймонда де Роона, який лише далі переконався у необхідності негативного голосування на референдумі після численних зустрічей з парламентарями, міністрами, послами, представниками НАТО та ОБСЄ так само, як і зустрівшись з представниками неурядових організацій. Гаррі Ван Боммель навіть пояснював на українському телебаченні, чому ця угода не є ані в інтересах ЄС, ані в інтересах України. На думку ван Боммеля, Угода про асоціацію лише ускладнить стосунки ЄС та Росії, і, на його переконання, лише призведе до подальшої дестабілізації України, бо ця угода буцімто не допоможе вирішити конфлікт на сході України. Водночас видання наводить і іншу думку, наприклад, директора нідерландської компанії ControlPay, офіс якої розташований на околицях Києва. Директор компанії Брам Веґ, каже, що для його фірми буде байдуже чи «так», чи «ні» пролунає 6 квітня у Нідерландах. Але на його думку, саме «ні» на нідерландському референдумі буде ударом для українців, які боролись на Майдані за свою свободу.

«У Києві побоюються результату «ні»

Американський тижневик Newsweek містить статтю «Напади у Брюсселі: Кремль розлючений українськими заявами про «російський слід». У статті йдеться про те, що російський прем'єр Медведєв пішов у словесний наступ у відповідь на українські заяви щодо можливого планування Кремлем бомбових нападів у Брюсселі. Все це відбувалося на тлі того, що, як пише видання, президенти Росії та України долучилися до решти лідерів країн світу, які висловили співчуття жертвам терактів у столиці Бельгії. Однак, як додає тижневик, урядові представники обох країн оприлюднювали доволі суперечливі заяви у цьому світлі. Так, голова комітету із закордонних справ російської Держдуми Олексій Пушков, як виглядає, використав трагічні події у Брюсселі, щоб зробити випад у бік НАТО, заявивши, що Північноатлантичний альянс дозволив напади у себе під носом, водночас посилюючи свої оборонні потужності з огляду на уявну, на думку російського посадовця, загрозу з боку Росії.

З іншого боку тижневик пише, що під час лекції у Києві, голова Служби безпеки України Василь Грицак припустив, що Росія може стояти за терористичними нападами у Брюсселі, зазначивши, що це може бути частиною російської гібридної війни. Теорія Грицака, як додає видання, набрала популярності, і радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив на своїй сторінці у мережі Facebook, що напади у Брюсселі могли б бути організовані російськими спецслужбами за безпосереднім наказом Путіна.

Ці заяви з українського боку викликали обурену реакцію у Росії, і російські високопосадовці почали у доволі малокультурний спосіб обзивати українських посадових осіб. За цих умов, як пише Newsweek, вся ця поведінка, зокрема російського прем'єра Медведєва у соціальних мережах, викликала удвічі більше схвальних відгуків у Росії, ніж висловлення співчуття жертвам терористичних нападів.

«Москва розлючена заявою голови Служби безпеки України»

Найпопулярніший часопис Ірландії The Irish Independent надрукувало матеріал «Росія звинувачує Україну в ігноруванні мирної угоди». Видання пише, що Москва вважає, що українське керівництво зволікає з виконанням угоди про припинення вогню. Газета пояснює, що хоча припинення вогню між підтримуваними Росією сепаратистами і українськими військовослужбовцями на сході України, на думку видання, більш-менш дотримується, жодного з політичних елементів мінських домовленостей, включно з проведенням місцевих виборів, не було виконано.

Ірландський часопис повідомляє, що російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, приймаючи у Москві свого колегу з Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, заявив, що нібито бездіяльність Києва стоїть на заваді мирному врегулюванню на сході України. Російський урядовець також додав, що Німеччина висунула ідею проведення цього літа місцевих виборів на територіях, які підконтрольні бойовикам, проте Київ сказав «ні». Видання нагадує, що внаслідок бойових дій на сході України загинуло більш ніж 9100 осіб, крім того, доволі велика частина Донбасу залишається під контролем бойовиків.

The Irish Independent пише, що Німеччина, Франція та Росія виступили посередниками на переговорах у Мінську щодо врегулювання ситуації на сході України. Часопис принагідно нагадує, що Київ наполягає, що не можна проводити голосування на підконтрольних бойовикам територіях, бо там не можливо гарантувати безпеку представникам виборчих комісій. Бойовики, у свою чергу, заявляють, що не дозволять брати участі у виборах «представникам правих партій», що, на думку української влади, робить проведення виборів неможливим. Німецький міністр закордонних справ Штайнмаєр, як додає видання, закликав обидві сторони конфлікту дотримуватися вимог щодо відведення озброєння і застеріг щодо можливої поновної ескалації конфлікту.

«Росія звинувачує Україну в ігноруванні Мінських угод»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG