Доступність посилання

ТОП новини

Путін розігрує у Сирії український сценарій (світова преса)


Вихід нині з Сирії дає Москві можливість буди посередником у дипломатичному визначенні майбутнього Сирії – The Financial Times

Світова преса пише про заяву російського президента Володимира Путіна щодо виведення російських військ із Сирії, де вони перебувають приблизно півроку, і проводить паралелі, які цей процес може мати, з його тактикою на сході України. Також є розповідь про український шпиталь поблизу Слов’янська, персонал якого демонструє стійкість і здатність до відновлення, допомагаючи багатьом пацієнтам. Крім того, в Україні розгорнуто кампанію перед референдумом, який має відбутися у квітні в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, щоб продемонструвати перспективність України, співпраці та інвестування в неї через думку нідерландських підприємців, які працюють в Україні.

Газета міжнародних ділових кіл The Financial Times пише, що російський президент Володимир Путін використовує український сценарій у Сирії, він продемонстрував, що короткочасне різке вторгнення має свої переваги.

Видання зазначає, що російський президент вивчив один із головних уроків сучасного ведення бойових дій: держави мають уникати втягування в довготривалі і важкі військові кампанії.

США припустилися такої помилки в Іраку та Афганістані, коли втягнулись у довготривалі операції, які забрали багато людських життів і фінансових витрат, пише газета. В Україні, а нині у Сирії, російський президент діяв крадькома, проводячи коротку, рішучу інтервенцію, яка відповідає його короткотерміновим розрахункам і не виключає будь-яких варіантів дій у майбутньому, зазначає The Financial Times.

Цей сценарій спочатку запрацював в Україні, коли в 2014 році Росія анексувала Крим і взяла під повний контроль Військово-морську базу у Севастополі. Потім російські сили були перекинуті у східну Україну для підтримки проросійських сепаратистів, і під контроль була взята територія проти волі Києва.

«Те саме відбувається нині в Сирії: Путін досяг своїх нагальних цілей, підтримавши режим Асада і безжалісно знищуючи його ворогів на полі бою. А потім знову російський президент згортає діяльність у момент, який йому здається найкращим», – пише газета.

Виходячи нині з Сирії, Росія уникає бути втягнутою в небезпечний конфлікт з бойовиками «Ісламської держави», і це надає Москві можливість бути посередником у дипломатичному визначенні майбутнього Сирії, йдеться в статті в The Financial Times.

Але, як і в Україні, де Путін напоровся на санкції проти Росії і не зміг створити «Новоросію», в Сирії він теж залишає режим Асада не в повній безпеці, бо йому протистоять міцні, як і раніше, сунітські, курдські та ісламістські сили. «Не вдалося Путіну досягти успіху і в оголошеній меті – завдати поразки «Ісламській державі», – зазначає газета.

Сайт телекомпанії Euronews опублікував статтю про український шпиталь у прифронтовій зоні, його працівникам притаманні стійкість і здатність до відбудови.

Йдеться про шпиталь у Миколаївці в Слов’янському районі, на підконтрольній Києву території Донецької області.

Лікарня обслуговує 45 тисяч людей, багато з яких є жителями цього району, але також і велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які втекли з територій, що нині перебувають під контролем бойовиків.

«Врятувавши багато життів під час бойових дій у Слов’янську наприкінці липня 2014 року, лікарі цього шпиталю долають труднощі, пов’язані з конфліктом, борючись за відбудову, оновлення і загоєння ран», – йдеться в статті.

Подвір’я шпиталю було вкрите воронками від розривів снарядів, один снаряд зруйнував дах, і вода від дощів лилась всередину, зокрема в рентгенівську кімнату.

Відтак використання рентгенівського апарату – єдиного в усьому районі – залежало від погоди.

Під час піку бойових дій сепаратисти окупували шпиталь, і лікарі перевели пацієнтів заради їхньої безпеки у підвали, розповів Euronews головний лікар шпиталю Олександр Біланов.

Сайт англомовної телекомпанії Ukraine Today пише про нідерландського бізнесмена, який працює в Україні, Дірка Смітса ван Ойєна, який займається агробізнесом.

Інтерв’ю є частиною проекту #DutchInUA, над яким спільно працюють Ukraine Today та «Євромайдан Прес» напередодні консультативного референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Він має відбутися 6 квітня.

«Доля найбільшої країни Європи потенційно перебуває в руках громадян Нідерландів. Майбутнє майже 46 мільйонів людей зараз залежить від того, чи підтримають нідерландці Угоду про асоціацію України з Європейським союзом», – йдеться в статті.

Нідерландський молодий фермер ван Ойєн в інтерв’ю телекомпанії сказав, що молоде покоління українців та громадянське суспільство зроблять Україну справжньою європейською країною.

«Це країна, яка страждала від застою через радянську історію, що нині означає величезний потенціал для розвитку та інвестування практично в усіх галузях, які тільки можна уявити. Кожна галузь потребує модернізації – чи це сільське господарство, чи машинобудування, чи ІТ-сектор. Багато можливостей існує для співпраці Нідерландів і України», – каже ван Ойєн в інтерв’ю Ukraine Today.

  • Зображення 16x9

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters у Києві, на Всесвітній службі «Бі-Бі-Сі» в Лондоні, кореспондентом телеканалу «1+1» та агенції УНІАН у Брюсселі, а нині – редактор Радіо Свобода в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG