Держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров провели зустріч. Вона відбулася 20 січня у Цюріху. Серед тем обговорення – була ситуація у Сирії та Україні.
Зустріч Джона Керрі та Сергія Лаврова у Цюріху тривала три години. Після цього голова російського МЗС заявив, що Москва та Вашингтон підтвердили важливість переговорів у Мінську для врегулювання ситуації на Донбасі.
Центральним завданням є виконання Мінських домовленостей у всьому їхньому об’ємі і у тій послідовності, яку визначають Мінські угоди від 12 лютого 2015 рокуСергій Лавров
«Центральним завданням є виконання Мінських домовленостей у всьому їхньому об’ємі і у тій послідовності, яку визначають Мінські угоди від 12 лютого 2015 року», – сказав Сергій Лавров після зустрічі з Джоном Керрі.
Також, за словами Лаврова, сторони обговорили зустріч, яка відбулася минулого тижня між помічником держсекретаря США Вікторією Нуланд і радником президента Росії Владиславом Сурковим. «Обмінялися думками про підсумки тієї зустрічі Вікторії Нуланд із помічником президента Росії Владиславом Сурковим у Калінінградській області днями. Говорили ми і про те, що такі контакти, такий російсько-американський канал є вельми і вельми затребуваним сьогодні», – наголосив Лавров.
Перед зустріччю Лаврова та Керрі речник Державного департаменту США Джон Кербі повідомляв, що у перебігу переговорів вони, крім Сирії, «як і завжди, будуть говорити про Україну». При цьому він наголосив: «Наше тверде бажання – щоб Мінські угоди були повністю виконані».
На відміну від Європи, США намагаються тиснути і на Росію – Фесенко
Український політичний експерт Володимир Фесенко переконаний, що роль США на переговорах щодо врегулювання ситуації в Україні є надзвичайно важливою.
Американці займають більш гнучку позицію. На відміну від європейців, вони намагаються тиснути не тільки на Україну, але і на РосіюВолодимир Фесенко
«У нас кажуть, що американці мають брати участь у переговорах, але вони беруть участь у переговорах. І головне – вони підтримують Мінські угоди. На відміну від європейців, США реалістичніше оцінюють ситуацію. Вони все-таки намагаються примусити росіян також виконувати Мінські угоди. Для європейців реалізація Мінських угод – це певна самоціль. Вони намагаються будь-якою ціною досягти реалізації цих угод. А американці займають більш гнучку позицію. На відміну від європейців, вони намагаються тиснути не тільки на Україну, але і на Росію», – сказав Фесенко в інтерв’ю Радіо Свобода..
Напередодні переговорів і після кожного раунду переговорів, той же Керрі зв’язується з Порошенком і інформує про результати переговорівВолодимир Фесенко
Володимир Фесенко наголошує, що не можна говорити про якийсь новий формат через переговори між представниками США та Росії про Україну без участі Києва.
«Наскільки я знаю з українських та американських джерел, напередодні переговорів і після кожного раунду переговорів, той же Керрі зв’язується з президентом України Петром Порошенком і інформує про результати переговорів. Немає ситуації, коли про Україну домовляються без України», – зазначає Володимир Фесенко.
Немає доказів, що Захід відвертається від України – російський експерт
Із тим, що не варто говорити про якісь домовленості про Україну без її участі, погоджується і російським політолог Олександр Ситін.
Я не бачу ніяких реальних доказів того, що якимось чином Захід відвертається від УкраїниОлександр Ситін
«Я за цим спостерігаю ще з кінця минулого року, коли пішли розмови, що на тлі сирійської операції Захід може позбавити Україну своєї допомоги і домовитися з Росією за її спиною. Але я не бачу ніяких реальних доказів того, що якимось чином Захід відвертається від України. Тобто, немає реальних політичних кроків», – наголосив Ситін в інтерв’ю Радіо Свобода.
Із середини грудня по січень Керрі і Лавров чотири рази провели телефонні переговори, а попередня особиста зустріч відбулася 18 грудня 2015 року на засіданні Групи підтримки Сирії в Нью-Йорку.
Останнім часом відбулася й відбувається низка дипломатичних заходів, пов’язаних із пошуками врегулювання у частині сходу України. Серед них були телефонні розмови президента України Петра Порошенка з канцлером Німеччини Анґелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом, телефонна розмова президента США Барака Обами з президентом Росії Володимиром Путіним, неочікуваний приліт представника Росії на переговорах у Мінську Бориса Гризлова до Києва, зустріч міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з головами МЗС «країн-друзів України» у Брюсселі чи переговори помічника державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторії Нуланд із помічником президента Росії Владиславом Сурковим.
На цю ж тему:
20.01.2016 На переговорах по Донбасу у Мінську ні про що домовилися В останній момент бойовики висунули абсолютно неприйнятні умови обміну полоненими – речниця Кучми далі 16.01.2016 Шість годин із шулером: про що могли домовитись Нуланд із Сурковим стосовно України «Сурков міг отримати шанс поговорити про відсторонення від влади Путіна і врегулювання взаємин із Україною і Заходом» далі |