Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу зустрівся з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим і після зустрічі наголосив, що Анкара виступає за територіальну цілісність України, включно з Кримом.
Туреччина розраховує на послідовну повагу до незалежності, суверенітету і територіальної недоторканності України, і в це поняття входить і Крим, наголосив він, виступаючи на зустрічі Ради міністрів закордонних справ Організації з безпеки і співпраці в Європі, що відбувається в Белграді.
Коментуючи збиття Туреччиною російського бойового літака 24 листопада, турецький міністр заявив, що той інцидент не варто плутати з боротьбою самої Туреччини проти «спільного ворога – угруповання «Ісламська держава» й тероризму» – і «зловживати ним із політичною метою».
Перед цим виступом Чавушоглу мав зустріч із Лавровим, про подробиці якої не повідомляли. Відомо лише, що вона протривала близько 40 хвилин.
Напередодні зустрічі міністрів Лавров заявляв, що сподівається на ній почути від Чавушоглу щось нове з приводу збиття літака, яке він назвав «порушенням міжнародного права» й «неприйнятною і злочинною акцією».
Відносини між Москвою і Анкарою, вже погіршені останнім часом, далі різко погіршилися після того, як турецькі військові понад тиждень тому збили російський військовий літак поблизу турецько-сирійського кордону. Туреччина заявляє, що літак був збитий після численних попереджень після того, як порушив турецький повітряний простір. Росія стверджує, що її літак не порушував кордонів Туреччини, а його збиття було свідомою провокацією. Союз НАТО, членом якого є Туреччина, підтверджує версію Анкари.
Але Росія після збиття літака запровадила проти Туреччини вже цілу низку санкцій і обмежувальних заходів, включно з продуктовим ембарго і забороною туристичного руху до цієї країни. А чільні російські посадовці, включно з президентом Володимиром Путіним, після інциденту почали звинувачувати Туреччину в «підтримці тероризму» – і через збиття літака, і через нібито участь у торгівлі нафтою, що її видобувають ісламісти з угруповання «Ісламська держава».
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган категорично відкидає ці звинувачення й вимагає доказів і заявляє, що коли вони таки знайдуться, він піде у відставку, але в разі їхньої відсутності у відставку мав би піти Путін. Натомість, додав турецький керівник, Анкара має докази, що на такій торгівлі з ісламістами наживається Москва.
Туреччина також не визнає претензій Росії на анексію окупованого нею українського Криму, хоч і не приєднувалася до санкцій Заходу проти Росії через це.