Росія робить Заходу пропозицію переглянути пріоритети та об’єднати свої зусилля для боротьби проти тероризму. Однак умовою такого порозуміння в Москві називають поступки з боку ЄС та США в українському питанні. За таких умов українська дипломатія повинна бути готовою до нових реалій і, зокрема, до того, що зміни в європейській політиці можуть створити додаткові труднощі для отримання Україною безвізового режиму з ЄС.
Теракти в Парижі не повинні призвести до виправдання російської агресії проти України.
Поки не буде виконано всі без виключення положення мінських домовленостей, санкції ЄС не зніматиме й підтримку України не зменшитьПетро Порошенко
«На саміті «Великої двадцятки» президент Єврокомісії і президент Європейської ради – дві ключові особи Євросоюзу – чітко заявили: поки не буде виконано всі без виключення положення мінських домовленостей, санкції ЄС не зніматиме й підтримку України не зменшить», – наголошує президент Петро Порошенко.
Безвізовий режим – за процедурою
З огляду на теракти в Парижі, посилення заходів безпеки як на кордонах ЄС, так і всередині шенгенської зони може стати новим випробуванням для отримання Україною безвізового режиму. Проте надання безвізового режиму насамперед залежить від виконання Україною відповідних вимог.
Думаю, ЄС зважатиме не на французькі події, а на те – чи готова Україна, чи дійсно всі вимоги вона виконалаЄгор Фірсов
«Думаю, коли ЄС ухвалюватиме відповідне рішення, то зважатиме не на французькі події, а на те – чи готова Україна, чи дійсно всі вимоги вона виконала», – припускає член парламентського комітету з питань європейської інтеграції, депутат від фракції БПП Єгор Фірсов.
Нові виклики європейській безпеці ускладнюють отримання безвізового режиму, але не роблять його абсолютно неможливим.
«Україні треба переконати європейців, що українці і отримання ними безвізового режиму не становлять небезпеки для ЄС. Не думаю, що додаткові вимоги висуватимуть, адже європейці живуть за принципом, що демократія – це процедура», – зазначає політичний експерт Євген Магда.
Спільній боротьбі проти терористів заважає київська хунта – російський політолог
Екс-президент Франції Ніколя Саркозі заявив про необхідність більш тісних стосунків з Росією задля спільної боротьби проти терористів з «Ісламської держави».
Україні зараз надзвичайно важливо не допустити, щоби проблема Донбасу стала розмінною картою в діалозі США, Росії та інших країн ЗаходуЄвген Магда
У російському МЗС також розраховують, що держави члени НАТО переглянуть пріоритети після атаки терористів у Франції. Причому російський політолог, колишній депутат Держдуми Сергій Марков зазначає, що умовою припинення конфлікту між Заходом та Росією має стати зміна влади в Україні. За його словами, «київська хунта – це одна з головних перепон для спільної боротьби США, ЄС та Росії проти терористів».
«Україні зараз надзвичайно важливо не допустити, щоби проблема Донбасу стала розмінною картою в діалозі США, Росії та інших країн Заходу», – каже Євген Магда.
За нових умов, Україні важливо не перетворитися із суб’єкта на об’єкт переговорів, аби порозуміння між Москвою та Заходом не відбулося ціною українських інтересів, наголошують українські експерти.