Біля будівлі Адміністрації президента України активісти вимагали захисту та підтримки української мови.
Акція, приурочена до Дня української писемності та мови, мала театралізований характер.
Головними персонажами стали відомі історичні постаті – Петро Валуєв, Катерина ІІ, Петро І, Анна Іоанівна та Йосип Сталін. У такий спосіб організатори мітингу намагались показати, що русифікація України триває.
Активісти зауважили, що хоч ці постаті давно вже в минулому, але їхня справа досі живе, і , на думку мітингувальників, відродження української мови є питанням національної безпеки та добробуту громадян.
Серед вимог, з якими активісти звернулися до президента: запровадити квоти для української мови в телерадіоефірі на рівні щонайменше 75%; обов’язкове українське озвучення фільмів; повністю заборонити теле-, радіо- та кінопродукцію з Росії, за винятком визначних творів мистецтва; надати преференції та всебічну підтримку виробниками україномовної продукції; звільнити від оподаткування або мінімізувати податки для українських видавництв; зобов’язати бізнес-структури вести сайти в Україні державною мовою; звільняти чиновників, які ігнорують державну мову.
На думку мітингувальників, наразі влада робить недостатньо для підтримки та захисту української мови. Галина Лагойда, яка брала участь в подібній акції минулого року, переконана, що за цей рік багато що змінилося в гіршу сторону, «хвиля русифікації накрила Україну».
На мітинг зібралося близько 50 людей. Як зауважили активісти, метою акції не було зібрати багато людей. Проте подібні заходи представники громадянського руху «Відсіч» планують проводити і далі, якщо не отримають жодної реакції на свої вимоги, викладені у зверненні до президента.
9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови.
На цю ж тему:
09.11.2015
Чи залежить український патріотизм від мови спілкування? Авакова суд змусив перекласти його виступи українською далі Екскурсійні автобуси у Чехії заговорили українською «Сьогодні, особливо у контексті того, що відбувається між Україною та Росією, все більше українців воліли б слухати українською» далі 08.11.2015 |
02.11.2015
Лавров: підтримка російськомовних, які живуть за межами Росії, – пріоритет Кремля
«Ми успішно вирішимо низку завдань в інтересах подальшого розкриття колосального потенціалу «русского мира» далі