Генератори державних втрат
Стратегічне державне підприємство – харківський «Електроважмаш» – цікавий об’єкт для вивчення. І вельми показовий з точки зору вивчення того, як працюють державні компанії.
Унікальне підприємство випускає обладнання для багатьох видів електростанцій: гідро- та турбогенератори для теплових і атомних електростанцій, а також електродвигуни для тепловозів і електровозів. Працює здебільшого на експорт. Здавалося б, все що треба – це чекати на дивіденди, які державне підприємство мусить кожного року платити в бюджет.
Але не так все просто. Більшість продажів продукції «Електроважмашу» організована через фірми-посередники. Отже, саме вони знімають вершки. Чому так стається та що з цим робити, намагався з’ясувати Олександр Чорновалов, який спеціально вирушив на завод до Харкова.
Нові старі прокурори
Чи все з прокурорами в Україні безнадійно? Цього тижня таке питання собі поставив наш журналіст Сергій Андрушко – і почав відвідувати відбіркові конкурси та тестувати кандидатів.
Конкурси зараз якраз у розпалі. Як раніше анонсували в Генеральній прокуратурі, у країні мають набрати 700 місцевих прокурорів. Відповідно до нового закону про прокуратуру, вже наприкінці року вони почнуть працювати.
Нові прокуратури називатимуться місцевими, а районні, міжрайонні та міські кануть у небуття через реорганізацію.
Хто ж вибирає нових прокурорів та якої якості нові кандидати? Чи здатні вони змінити якість правосуддя? Дивіться та судіть самі.