Доступність посилання

ТОП новини

Генератори державних втрат («СХЕМИ» | ВИПУСК №63)


Також у випуску: Нові старі прокурори

Генератори державних втрат

Стратегічне державне підприємство – харківський «Електроважмаш» – цікавий об’єкт для вивчення. І вельми показовий з точки зору вивчення того, як працюють державні компанії.

Унікальне підприємство випускає обладнання для багатьох видів електростанцій: гідро- та турбогенератори для теплових і атомних електростанцій, а також електродвигуни для тепловозів і електровозів. Працює здебільшого на експорт. Здавалося б, все що треба – це чекати на дивіденди, які державне підприємство мусить кожного року платити в бюджет.

Але не так все просто. Більшість продажів продукції «Електроважмашу» організована через фірми-посередники. Отже, саме вони знімають вершки. Чому так стається та що з цим робити, намагався з’ясувати Олександр Чорновалов, який спеціально вирушив на завод до Харкова.


Нові старі прокурори

Чи все з прокурорами в Україні безнадійно? Цього тижня таке питання собі поставив наш журналіст Сергій Андрушко – і почав відвідувати відбіркові конкурси та тестувати кандидатів.

Конкурси зараз якраз у розпалі. Як раніше анонсували в Генеральній прокуратурі, у країні мають набрати 700 місцевих прокурорів. Відповідно до нового закону про прокуратуру, вже наприкінці року вони почнуть працювати.

Нові прокуратури називатимуться місцевими, а районні, міжрайонні та міські кануть у небуття через реорганізацію.

Хто ж вибирає нових прокурорів та якої якості нові кандидати? Чи здатні вони змінити якість правосуддя? Дивіться та судіть самі.

  • Зображення 16x9

    Сергій Андрушко

    Сергій Андрушко – журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2014 року. Журналіст, документаліст, один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV 

    Автор фільму-розслідування «Віра», присвяченого пам’яті продюсерки та журналістки Віри Гирич, яка загинула 28 квітня 2022 року в Києві внаслідок влучання російської ракети у багатоквартирний будинок, у якому вона мешкала ( у 2023 році матеріал став одним із фіналістів у категорії «Документальне розслідування» конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB). 

    За участю Сергія Андрушка зняті документальний альманах «Відкритий доступ» та документальний фільм «Пост Майдан»

    Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну робив розслідування щодо воєнних злочинів, зокрема, встановлення усіх загиблих під російською окупацією на прикладі одного села – Андріївки Бучанського району, що на Київщині.   

    Висвітлював процес переатестації суддів, прокурорів, проведення конкурсів на високі державні посади.

    Спікер Форуму «Право на доступ до публічної інформації. 10 років свободи та викликів» щодо кращих практик застосування журналістами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

    Нагороди:

    «Найкраще подання резонансного матеріалу» конкурсу «Честь професії-2017»;
    «Найкраще ТБ-розслідування» конкурсу розслідувань імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка (2019);
    Переможець польсько-українського конкурсу Асоціації польських журналістів SDP (2015); 
    Лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010).

    Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

    Працював журналістом на Українському Радіо та радіо «Континент» 

    Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу «СТБ». 

  • Зображення 16x9

    Олександр Чорновалов

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2015 року. Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та Першого суспільного). Маю економічну освіту. З 2005 по 2014 рік працював в щотижневій газеті «Комерсант-Україна», пройшов шлях від журналіста до редактора відділу. Призер і номінант багаточисленних журналістських конкурсів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG