У понеділок, 5 жовтня, на сайті офіційного інтернет-представництва президента України петиція про призначення нардепа Юлії Тимошенко послом у Гондурасі набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. У соцмережах із гумором чекають, як Петро Порошенко прокоментує це, і говорять, що за жартами люди не бачать важливого.
Після того, як 28 серпня Петро Порошенко підписав указ, яким затвердив порядок розгляду електронних петицій, адресованих президентові України, і дав старт роботі відповідного сайту, чимало громадян зареєстрували свої пропозиції до очільника держави. І як показала тематика петицій, українців турбують питання не лише державного рівня. Зокрема, на сайті з’явилося чимало петицій-жартів: попросити у власників Burger King відкрити в Україні ресторан, легалізувати марихуану і дозволити трансляцію «Губки Боба» на Першому суспільному каналі, відкрити доступ до депутатської їдальні, ввести тест на IQ для тих, хто пише петиції.
«На відміну від інших держав, ми в законі не заборонили жарти. Як на мене, це також наша українська особливість. Буде багато спроб «тролити» президента і писати різні «приколи», але це нормально», – зазначив у коментарі Радіо Свобода керівник групи електронної демократії «Реанімаційного пакету реформ» Сергій Лобойко.
Петиція про призначення народного депутата Юлії Тимошенко послом у Гондурасі, яка 5 жовтня набрала необхідну для розгляду президентом кількість голосів, з’явилася на сайті глави держави ще у вересні. Автор петиції вказав, що Тимошенко має отримати нову посаду через «великий управлінський досвід і необхідні знання».
Журналіст Олексій Братущак у своєму блозі дивується, що Юлія Тимошенко досі не відреагувала на петицію про неї. «Вона, як майстер піару, на рівні відчуттів мала б зрозуміти: потрібно швидко й креативно відреагувати. Зіграти на випередження, щоб потім опоненту було ще складніше набрати політичних балів на цій темі», – пише він.
І запропонував, як могла б виглядати відповідь Тимошенко:
Тим часом користувачі соцмереж сиплють жартами про Юлію Тимошенко і її «заслання».
А журналіст і публіцист Віталій Портников у цій ситуації виступив на захист Гондурасу.
Дехто ж звернув увагу на те, що в Гондурасі немає посольства України:
Звучать думки і про несерйозність таких петицій на тлі політичних реалій та рейтингів політиків:
А деякі користувачі соціальних мереж звертають увагу на те, що через жартівливі петиції залишають непоміченими і не набирають потрібні 25 тисяч голосів важливі й актуальні.