Всеукраїнське об’єднання «Свобода» покладає відповідальність за події біля стін Верховної Ради України на чинну владу і вимагає відставки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
«Саме влада спільно з проросійським «Опозиційним блоком» спровокувала українців до протесту, поставивши на порядок денний парламенту і проголосувавши в першому читанні зміни до Конституції України, що закріплюють особливий статус Донбасу і є фактичною капітуляцію перед Кремлем», – йдеться у заяві ВО «Свобода».
У заяві йдеться, що міліція першою застосувала силу до пікетувальників, спровокувавши численні сутички.
«Натомість, правоохоронці не вжили належних заходів для нейтралізації провокаторів. Очевидно, що використання вибухового пристрою, який невідомі кинули в правоохоронців, є заздалегідь спланованою провокацією, спрямованою проти українських патріотів», – йдеться в заяві.
У «Свободі» також закликали представників парламентської коаліції не голосувати у другому читанні за пропонований проект змін до Конституції.
Сутички під стінами парламенту України виникли після того, як Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації. Протестувальники, що виступали проти таких змін, почали наступ на будівлю Верховної Ради, яку охороняв кордон правоохоронців. Силовики намагалися відтіснити протестувальників, у них полетіли палиці, димові шашки. За словами народного депутата, члена колегії Міністерства внутрішніх справ Антона Геращенка, у правоохоронців також кинули бойову гранату.
За повідомленням МВС, поранені близько 90 правоохоронців, більше 10 із них – у тяжкому стані. За даними міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, один нацгвардієць загинув від отриманих поранень.
Аваков повідомив також про затримання 30 учасників сутичок, у тому числі і мітингувальника, який кидав гранату у правоохоронців. Ним, за словами міністра, виявився «свободівець» із «Січі».
Участь у протестах під Верховною Радою брали активісти ВО «Свобода», Радикальної партії. Депутати від цих політичних сил блокували президію під час розгляду конституційних змін у Верховній Раді.