Сьогодні Конституційний Суд має оприлюднити висновок щодо змін до Основного Закону. Як прогнозує газета «День», КСУ затвердить проголосовані Верховною Радою зміни до Основного Закону. А далі на черзі знову парламент. Тільки для позитивного рішення вже потрібно буде 300 голосів. Поки ж не припиняються дискусії навколо запропонованих змін. І питання не тільки в особливому статусі для окремих районів Донбасу, зазначають газетярі. Мова йде також про саму децентралізацію. Які тут небезпеки? Основних – чотири, стверджує видання. Перша – війна на Донбасі, яка ускладнює впровадження децентралізації. Друга небезпека – посилення повноважень президента, який матиме право призупиняти роботу місцевих рад і їхніх рішень, а також отримає контроль над місцевою владою через підконтрольних йому префектів. Також існують небезпеки незначних місцевих бюджетів і загроза легалізації «місцевих князьків».
Петро Порошенко хоче, щоб Україна працювала як корпорація, якою б він керував одноосібно, стверджує експерт «Газети по-українськи». Тому й вибудовує жорстку вертикаль влади, в будь-якому місці шукає її посилення. Навіть зміни до Конституції використовує в своїх інтересах. Під вивіскою децентралізації посилюється централізація. Але більше влади має означати і більше відповідальності. Якщо посилюємо президента, треба відразу спрощувати процедуру імпічменту, наголошує експерт.
У Міноборони заговорили про демілітаризацію окремих районів на Донбасі до початку вересня. Як нагадує газета «Сегодня», такі умови припинення вогню прописані в Мінських угодах. Це означає, що із затверджених владою населених пунктів військові відведуть важке озброєння, а саме: танки, гаубиці, БТРи і навіть міномети. Як розповіли журналістам в оборонному відомстві, поки у військових є наміри роззброїти тільки Широкине Донецької області, але не виключено, що в майбутньому це може торкнутися й інших населених пунктів на лінії зіткнення довжиною близько 400 кілометрів. Втім, у міністерстві уточнюють: роззброєння станеться, якщо його синхронно почнуть обидві сторони. Однак жителі побоюються, в разі часткового роззброєння української армії, бойовики відразу ж стануть агресивнішими.
Щороку у світі від вірусних гепатитів помирає близько півтора мільйона людей. Україна за рівнем поширення гепатиту – на чільному місці серед європейських країн, інформує газета «Україна молода». Медики б’ють на сполох: уже найближчим часом епідемія цієї недуги в країні може стати більш руйнівною, аніж проблема ВІЛ-інфекції. Адже в державі відсутня профілактика хвороби, а коштів на лікування хворих немає.