Доступність посилання

ТОП новини

Росія накопичує важку зброю на кордоні з Україною (світова преса)


Російська військова техніка на вантажному потязі у Ростовській області, 23 травня 2015 року
Російська військова техніка на вантажному потязі у Ростовській області, 23 травня 2015 року

Reuters став свідком того, як чотири товарні потяги з технікою та військовими прибули на залізничну станцію у Ростовській області, починаючи з 23 травня

Росія надсилає військову техніку та персонал на кордон з Україною, повідомляє журналіст Reuters. Тим часом журналіст New York Times розповідає, як цифрові «шерлоки холмси» використовують інтернет, щоб довести присутність російських сил в Україні. Аналітик Фонду Карнеґі (Carnegie Endowment) Джуді Демсі заявляє, що ЄС є сліпим стосовно країн Східної Європи.

Росія накопичує важку зброю на кордоні з Україною, пише кореспондент міжнародної агенції новин Reuters Марія Цвєткова. Цей арсенал складається з мобільних ракетних установок, танків і артилерії.

«З більшості техніки знімають номерні знаки та позначки. І багато військовослужбовців також знімають знаки розрізнення з камуфляжів», – пише кореспондент.

Російська військова техніка на Кузьмінському полігоні в Ростовській області, 23 травня 2015 року
Російська військова техніка на Кузьмінському полігоні в Ростовській області, 23 травня 2015 року

Російська військова база на Кузьмінському полігоні, що розташований приблизно в п’ятдесяти кілометрах від кордону з Україною, є прикладом військового накопичування у цьому районі, зазначає Цвєткова.

«Зброя, яку туди доставляють, включає у себе системи залпового вогню «Ураган», танки та самохідні гаубиці – всі види зброї, які використовуються під час конфлікту в Україні між київськими силами та сепаратистами. Кількість військової техніки на базі є приблизно втричі більшою, ніж у березні цього року, коли журналісти Reuters були у регіоні. На той час можна було побачити лише декілька одиниць техніки», – пише кореспондент.

Впродовж чотирьох днів, починаючи з суботи 23 травня, Reuters був свідком того, як чотири товарні потяги з технікою та військовими прибули на залізничну станцію у Ростовській області. Щонайменше два з них подорожували далі до військової бази.

«Значну частину ґрунтової дороги, яка прокладена степом від Кузьмінського полігону до українського кордону, нещодавно відремонтували, що робить її більш прохідною для важких транспортних засобів», – пише кореспондент.

Редактор інтернет-видання Daily Beast Майкл Вайсс: «Ого, дивіться, Мінськ-2 працює. Росія накопичує важку зброю на кордоні з Україною»

Аналітики використовують Google і YouTube, щоб оцінити масштаб присутності російських сил в Україні, пише журналіст американської газети New York Times Майкл Ґордон.

«У спробі зруйнувати російські спростування (участі їхніх військ у конфлікті на сході України – ред.) незалежні експерти працюють, як цифрові «шерлоки холмси», використовуючи Google Street View, YouTube, Instagram, Twitter, супутникові фотографії й повідомлення у соціальних мережах, залишені російськими солдатами. До цього розслідування потім додають традиційні джерела інформації, наприклад, судові документи чи повідомлення у місцевих ЗМІ», – пише журналіст.

Проаналізувавши фотографії великих кратерів на території України, а також відео запуску ракет неподалік на російській території, аналітичний центр Atlantic Council, наприклад, дійшов висновку, що російські військові підрозділи обстрілювали Україну через кордон.

«Спираючись на супутникові фотографії та повідомлення російських солдатів у соціальних мережах, звіти вимальовують мережу російських військових таборів, які з’явилися біля українського кордону, і звідки на схід України відправляються російська зброя та військові. Ці табори можуть побачити всі, хто має доступ до Google Earth або Google Maps», – пише журналіст.

Американська місія до НАТО: «Озброєні Google і YouTube аналітики оцінюють російську присутність в Україні»

Аналітик Фонду Карнеґі Джуді Демсі у своєму аналізі ризького саміту пише про те, що Європейський союз є сліпим стосовно Східної Європи. Лідери 28 європейських держав на саміті «Східного партнерства» мали шанс заспокоїти мешканців Східної Європи тим, що ЄС готовий бути гарантом стабільності та демократії у регіоні.

«Натомість Євросоюз не мав мужності просунути Україну, Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію та Молдову на новий рівень. Союз не хотів ще однієї конфронтації з Росією. Начебто це завадило б Москві й надалі втручатися у справи України та Східної Європи у цілому», – пише вона.

Своїми діями ЄС лише запевнив Росію, що не збирається доводити свої відносини зі Східною Європою до логічного кінця, впевнена аналітик. Тепер реформаторам та прибічникам громадянського суспільства у Східній Європі буде набагато важче йти шляхом необхідних змін, щоб трансформувати колишні радянські республіки.

«Щоб бути справедливим, політичні та економічні угоди про асоціацію, які Брюссель підписав з Україною, Молдовою та Грузією, мають свій вплив… Однак східні сусіди ЄС потребують чогось більш фундаментального. Вони повинні знати, що можуть стати частиною Європи. Те, що це зробило б для стимулювання реформ та демократії, не варто недооцінювати», – підсумовує Демсі.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG