Доступність посилання

ТОП новини

Хто у Раду? («СХЕМИ» | ВИПУСК №10)


Також у випуску: Велика реєстрація | Старе обличчя – нової влади

Хто у Раду?

Половина народних депутатів - 225 з 450 – будуть обрані за партійною системою – тобто по списках. І більшість партій вже їх оприлюднили. Ситуація в країні змусила політиків швидко домовлятися між собою. Зрештою хто з ким іде на вибори та як кандидати реагують на ПРОСТЕ прохання – назвати спонсорів своїх партій? Політичний "розклад" від Олени Логінової.

Велика реєстрація

Центральна виборча комісія цими днями активно реєструє бажаючих посісти депутатські крісла. Наша змінальна група провела декілька днів під ЦВК і зустрічала народних кандидатів, що несли свої документи на реєстрацію. Серед них – люди які симпатизують самопроголошеним республікам, чиновники, які намагаються приховати свій похід у раду, нинішні депутати, які голосували за сумнозвісні закони 16 січня, що розтоптували права та свободи громадян. Сподіваються пройти у Раду й відомі корупціонери та дискредитовані політики, що працювали на владу Януковича. Спецрепортаж Сергія Андрушка з-під Центральної виборчої комісії.

Старе обличчя – нової влади

Українці у Каталонії уже півроку вимагають відкликання Генерального консула України у Барселоні Олександра Хрипунова. Той під час революції гідності дозволив собі доволі образливі висловлювання на адресу протестувальників у Києві - називав їх радикалами з нацистською символікою та ігнорував вимоги місцевого Євромайдану. Міністр закордонних справ Павло Клімкін періодично обіцяє повернути Хрипунова в Україну. Але той досі займає поважне місце під іспанським сонцем. Більше того – Генконсул і досі вважає, що скандальні закони Колесніченка-Олійника від 16 січня є близькими до європейських та не збирається вибачатися за висловлювання періоду Євромайдану. Більше – в сюжеті Максима Савчука.

  • Зображення 16x9

    Сергій Андрушко

    Сергій Андрушко – журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2014 року. Журналіст, документаліст, один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV 

    Автор фільму-розслідування «Віра», присвяченого пам’яті продюсерки та журналістки Віри Гирич, яка загинула 28 квітня 2022 року в Києві внаслідок влучання російської ракети у багатоквартирний будинок, у якому вона мешкала ( у 2023 році матеріал став одним із фіналістів у категорії «Документальне розслідування» конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB). 

    За участю Сергія Андрушка зняті документальний альманах «Відкритий доступ» та документальний фільм «Пост Майдан»

    Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну робив розслідування щодо воєнних злочинів, зокрема, встановлення усіх загиблих під російською окупацією на прикладі одного села – Андріївки Бучанського району, що на Київщині.   

    Висвітлював процес переатестації суддів, прокурорів, проведення конкурсів на високі державні посади.

    Спікер Форуму «Право на доступ до публічної інформації. 10 років свободи та викликів» щодо кращих практик застосування журналістами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

    Нагороди:

    «Найкраще подання резонансного матеріалу» конкурсу «Честь професії-2017»;
    «Найкраще ТБ-розслідування» конкурсу розслідувань імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка (2019);
    Переможець польсько-українського конкурсу Асоціації польських журналістів SDP (2015); 
    Лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010).

    Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

    Працював журналістом на Українському Радіо та радіо «Континент» 

    Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу «СТБ». 

  • Зображення 16x9

    Максим Савчук

    Журналіст-розслідувач телевізійної програми проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми». Автор книги «1937» про політичну та бізнесову діяльність Віктора Медведчука після Революції Гідності.

    Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

    У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

    Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

    У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

    Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG