Зізнання росіянина «Мотороли», який воює на сході України, про вбивство 15 українських військовополонених може у суді вважатися за доказ скоєння військових злочинів, пише журналіст Kyiv Post. Тим часом «казаки» на сході України воюють і проти Києва, і проти сепаратистів, повідомляє журналіст Agence France-Presse. А Vox Ukraine пише, що за 100 днів правління український уряд мав п’ять вражаючих невдач і 11 ключових успіхів.
Зізнання росіянина «Мотороли», який воює на сході України, про вбивство 15 українських військовополонених може у суді вважатися за доказ скоєння військових злочинів, якщо автентичність аудіозапису підтвердять, повідомляє журналіст української англомовної газети Kyiv Post Олег Сухов.
Редактор УНІАН Юен Макдональд: «Одіозний «Моторола» заявляє, що застрелив 15 українських військовополонених»
Арсеній Павлов, відомий за прізвиськом «Моторола», зробив цю заяву під час телефонного інтерв’ю з Суховим, який попросив його прокоментувати звинувачення у вбивстві «кіборга» Ігоря Брановицького.
«Та мені по*уй взагалі, в чому мене звинувачують, віриш, на х*й? Я 15 полонених розстріляв. Мені взагалі по*уй. Без коментарів, на х*й. Хочу – вбиваю, хочу – ні», – сказав Моторола.
Як повідомляє газета, слідчі МВС вже вивчають цей запис у рамках низки злочинів проти людяності, скоєних на сході держави. Однак, Україна досі не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, який дозволяє цьому суду діяти в конкретних країнах. Це потрібно для того, щоб і справу «Мотороли», й інших можна було б надіслати на розгляд до Гааги.
«Казаки» на сході України воюють і проти Києва, і проти сепаратистів, прислухаючись лише до наказів «Великого війська Донських казаків», пише журналіст міжнародної новинної агенції Agence France-Presse Нікола Мілетіч. «Вони стверджують, що захищають інтереси Росії за кордоном, борючись за власний реакційний націоналізм», – пише Мілетіч.
Місцева «влада» «Луганської народної республіки» надала «казакам» вибір – долучитися до війська «ЛНР», здати власну зброю, або бути оголошеними «поза законом». «Казаки» відмовилися та, за інформацією журналіста, наразі утримують місто Стаханов Луганської області. Вони оголосили там стан бойової готовності. Іноземці не можуть в’їжджати або виїжджати без пропуску та військового супроводу.
Мер 70-тисячного міста Василь Кисельов, розповів, що у стосунках із сепаратистами існує певне напруження через те, що ті не дозволяють існування «автономних казацьких територій». Кисельов звинувачує лідера «ЛНР» Ігоря Плотницького в корупції, а також обурюється через те, що сепаратисти підписали угоду про припинення вогню з українською стороною, яку «казаки» не визнають, повідомляє журналіст.
Телеканал France 24: «Казаки» на сході України воюють проти уряду та інших бойовиків»
За 100 днів правління український уряд мав п’ять вражаючих невдач і 11 ключових успіхів, повідомляє редакція та учасники ініціативи Vox Ukraine.
Серед невдач Vox Ukraine називає, зокрема, роботу Міністерства енергетики та вугільної промисловості під керівництвом Володимира Демчишина, яке «запам’яталося не запровадженням реформ або надійним постачанням вугілля з альтернативних джерел, а скандалом навколо контрактів щодо імпорту електрики з Росії та поставок у Крим». Невдачею названо і створення Міністерства інформаційної політики, яке «не призвело до жодних очевидних змін у сфері державної інформаційної безпеки та, на думку багатьох експертів і громадськості, стало провалом».
Тим не менш Vox Ukraine відзначила міністерства економічного розвитку та торгівлі, внутрішніх справ, екології та природних ресурсів, освіти та науки за запроваджені реформи, назвавши їх одними з ключових успіхів нової влади. Гарну роботу, на думку ініціативи, провело Міністерство аграрної політики та продовольства, адже «аграрний сектор став єдиним, який продемонстрував зростання за тяжких економічних умов». Міністерство інфраструктури, вважає Vox Ukraine, за 100 днів роботи стало найпрозорішим міністерством України.
«На закінчення, міністерства охорони здоров’я, культури, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, у справах молоді та спорту за 100 днів роботи ані досягли значних успіхів, ані зазнали невдач. Деякі з них, як, наприклад, Міністерство культури, продемонстрували небажання реорганізації та витіснення застарілих і бюрократичних систем ухвалення рішень», – пише Vox Ukraine.