Як Україні перемогти в інформаційній війні з Росією, як розповісти світові про Україну і як захистити від інформаційної агресії громадян України, «Голосу Америки» розповів голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Юрієм Артеменко.
Інформаційну війну можна виграти лише за умов наявності скоординованих дій, направлених на захист інформаційної безпеки України, – каже Юрій Артеменко.
Те, що зараз відбувається на Сході – це наслідок програної інформаційної війни. Нема генерального штабу, який би міг обєднати функції і Національної Ради, і Служби Безпеки України, і концерну РРТЮрій Артеменко
«Таке міністерство потрібне. Нема у нас генерального штабу. Іде війна. Те, що зараз відбувається на Сході – це наслідок програної інформаційної війни. Нема генерального штабу, який би міг обєднати функції і Національної Ради, і Служби Безпеки України, і концерну РРТ», – говорить він.
Створення Мінінформу викликало супротив журналістської громади, яка висловлює побоювання, що цей відомство стане органом державної цензури. Юрій Артеменко ці побоювання не поділяє.
«Кажуть, ось це буде цензурний орган, орган цензури. Це брехня. Це неправда, тому що цензура за часів Януковича існувала без Міністерства інформації. Вона існувала через Службу безпеки, через податкову», – наполягає Артеменко.
Іншим важливим кроком на шляху подолання інформаційної агресії з боку північного сусіда, як також просування іміджу України, є розвиток іномовлення, говорить Артеменко.
«Ми ведемо мову про державне іномовлення. Що для цього потрібно? Це було доручення президента. Він сказав, поки нема, кому цим займатися, пане Юрію, візьміть це на себе, – розповідає він. – Ми зібрали експертів, колишніх керівників каналу Інтер, інших медіа-експертів, написали бізнес-план: що треба зробити для того, щоб був якісний продукт, як зробити це. Бюджет десь близько п’яти мільйонів доларів на рік ми написали. Ми запропонували створити це на базі двох каналів: каналу УТР, який зараз начебто мовить, і на базі каналу БТБ – банківське телебачення, яке свого часу було створено людиною, яка знаходиться в розшуку, паном Арбузовим, для власного іміджу».
Іде мова про те, щоб створити суспільне телебачення, треба викинути державних мовників. Зробити телебачення, яке люди би хотіли отримувати за свої грошіЮрій Артеменко
Повноцінний розвиток інформаційного простору не можливий без суспільного мовлення, вважає голова Нацради. Свого часу після помаранчевої революції цей шанс був упущений. Сьогодні з’явився новий, каже голова Нацради.
«Після цього майдану – новий шанс. Прийнятий закон про суспільне телебачення. Керівником став відомий журналіст Зураб Аласанья, сучасний, незаангажований. Він намагається створити це телебачення на базі закону. Закон – недосконалий, це м’яко кажучи. Але якщо б такого закону не було, взагалі нічого б не відбулося. Тому давайте зробимо на цій базі, а потім ми його змінимо. ..Іде мова про те, щоб створити суспільне телебачення, треба викинути державних мовників. Зробити телебачення, яке люди би хотіли отримувати за свої гроші. Перші чотири роки країна за це буде платити, а потім або абонплата, або буде закладено у вартість телевізорів. Зараз іде процес створення. Я думаю, що у цьому році це буде телебачення створено», – додає Юрій Артеменко.