У п’ятницю, 13 лютого, у Павлограді на Дніпропетровщині відкрили найбільше в Україні модульне містечко для переселенців.
Нині там проживають близько 400 переселенців з Донецької та Луганської областей, серед них – десятки дітей. Загалом це містечко може прийняти 640 людей.
За даними з облдержадміністрації, кожен з вимушених переселенців з зони АТО зможе проживати тут упродовж трьох місяців. За цей час йому обіцяють підшукати постійне житло на території області чи в інших регіонах України.
В урочистому відкритті містечка взяв участь надзвичайний та повноважний посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль.
За його словами, ці будинки – «частина обіцянки, яку дала канцлер Ангела Меркель під час свого візиту в Україну».
«Це знак німецької солідарності з Україною. Німеччина й Європа не залишать вашу країну в цей складний час на самоті. Ми на вашому боці», – зазначив посол.
Транзитне містечко в Павлограді складається з будинків з кімнатами сімейного типу, гуртожитку, кількох пралень та адміністративної будівлі. Будиночки обладнані необхідним для життя – меблями, холодильниками, кухонним приладдям, у кожному є санвузол, душ, засоби гігієни, постіль.
Водночас, за словами перших мешканців містечка, люди досі точно не знають, в яку суму обходитиметься їм проживання тут. Плата братиметься з огляду на показники лічильників наданих комунальних послуг, за попередніми даними, це складатиме приблизно 400-500 гривень з людини на місяць.
Загалом на Дніпропетровщині у співпраці з Німеччиною, зокрема з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, вже звели п’ять модульних містечок: у Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді.
Наразі запрацювало тільки одне, інші обіцяють відкрити найближчим часом.
Модульні містечка для переселенців також будують у Запорізькій та Харківській областях.
На даний час у Мінсоцполітики зареєстрували понад 1 мільйон переселенців.