Світовий банк надасть Україні 2 мільярди доларів у 2015 році через різні фінансові інструменти, заявив президент Світового банку Джим Йонґ Кім. Ця допомога спрямовуватиметься на подолання бідності і підтримку реформ, зокрема у газовому і банківському секторах, а також на боротьбу з корупцією.
«Ми сподіваємося, що сьогоднішні домовленості у Мінську і домовленість України та МВФ прокладуть шлях для стабілізації економіки та покращення клімату для отримання прибутку українців», – зазначив Джим Йонґ Кім.
У четвер, 12 лютого, МВФ погодив з Україною програму допомоги: 17,5 мільярдів доларів Україна отримає упродовж найближчих чотирьох років. За словами голови місії МВФ в Україні Миколи Георгієва, Рада директорів Міжнародного валютного фонду може затвердити рішення про початок фінансування України за новою програмою упродовж чотирьох найближчих тижнів.
У фонді наголошують, що допомога не обмежиться вказаною сумою, зокрема й тому, що фінансовими донорами українських реформ цього року зголосилися виступити ЄБРР, Світовий банк, США та інші держави.
Як заявили керівники НБУ і Мінфіну, кошти мають поповнити держрезерв і піти на реформи, зокрема на компенсації малозабезпеченим від підвищення тарифів, на бездефіцитний бюджет «Нафтогазу» і на підвищення інвестиційної привабливості України.
Голова правління Нацбанку України Валерія Гонтарєва зауважила, що МВФ та українська сторона погодили і суму кредиту, і реформи, на які він витрачатиметься.