Доступність посилання

ТОП новини

Після Мінська: що далі? ЖИВИЙ БЛОГ

Реакції на Мінськ у світі. Лідери ЄС вирішили зачекати результатів мирних домовленостей перед тим, як посилювати тиск на Росію

США закликають всі сторони виконувати мінські домовленості

США вітають домовленості, досягнуті у Мінську представниками Тристоронньої контактної групи, які були підтверджені лідерами України, Росії, Німеччини та Франції, йдеться у заяві Білого дому.

"Домовленості дають потенціал для важливого кроку на шляху до мирного врегулювання конфлікту і відновлення суверенітету України, про що йшлося і у домовленостях, досягнутих у вересні минулого року. Ми вдячні невтомним зусиллям канцлеру Німеччини Ангелі Меркель та президенту Франції Франсуа Олланду за досягнення нових домовленостей. Ми закликаємо усі сторони виконувати взяті на себе сьогодні зобов’язання, а також вересневі угоди без затримки", – зазначають у Білому домі.

"Припинення вогню має виконуватися і поважатися. Важке озброєння мусить бути відведене з зони конфлікту, а Росія повинна припинити підтримку сепаратистів і відвести своїх солдат і військове озброєння зі сходу України", – написано в заяві США.

Президент Литви Даля Ґрібаускайте вважає нову угоду, підписану в Мінську, слабкою і такою, що не захищає Україну від подальшої агресії Росії.

«Мінськ-2 не вирішує проблему кордону» – Ґрібаускайте
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Євродепутат Яцек Саріуш-Вольський у коментарі для "Польського Радіо" розповів, що не має впевненості, що військові дії на сході України припиняться.

"Це навіть не обережний оптимізм, це песимізм зі знаком питання. Насправді залишається питання про справжні наміри: чи це тільки перерва, чи дійсно мир? Схоже на те, що це припинення вогню, але не мирне вирішення".

На цьому ми завершуємо живий блог Радіо Свобода про перебіг і наслідки Мінських переговорів.

Після 14-годинної зустрічі лідери країн «нормандської четвірки» погодили декларацію, в якій зобов’язались поважати суверенітет та територіальну цілісність України. Детальніше на сайті Радіо Свобода. Про реакцію світової спільноти читайте у статті Ростислава Хотина та Марії Щур.

Український президент Петро Порошенко з Мінська полетів до Брюсселя на засідання Ради ЄС, де, зокрема, зустрівся з головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером, президентом Європейської Ради Дональдом Туском і прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Камероном.

За подальшим розвитком подій слідкуйте на нашому сайті. Дякуємо, що були з нами!

XS
SM
MD
LG